Hlavní obsah
Bývalý prezident USA Donald Trump na archivním snímku. Foto: Carolyn Kaster, ČTK/AP

Trump zrušil vlastní blog. Po pouhém měsíci

Na začátku května bývalý americký prezident Donald Trump s velkou parádou představil osobní blog. Tento web s jeho myšlenkami měl být místem pro jeho fanoušky, kteří nemohli číst jeho příspěvky na tradičních sociálních sítích kvůli neustálím blokacím. Po měsíci je ale vše jinak a blog končí.

Bývalý prezident USA Donald Trump na archivním snímku. Foto: Carolyn Kaster, ČTK/AP
Trump zrušil vlastní blog. Po pouhém měsíci

Trump již koncem května uvedl, že blog je pouze dočasný. Málokdo by ale čekal, že po pouhých pár týdnech stránka s exprezidentovými myšlenkami skončí.

Jeho poradce Jason Miller pro stránky televize CNBC zdůraznil, že blog se obnovovat nebude. Podle jeho vyjádření jde totiž o promyšlený plán. „Šlo jen o pomůcku pro větší věc, na které jsme pracovali a stále ještě pracujeme,“ prohlásil Miller.

Podle CNBC to naznačuje tomu, že Trump by mohl skutečně spustit vlastní sociální síť, která by byla přímou konkurencí pro Facebook a Twitter. Žádné další podrobnosti však zatím nejsou k dispozici.

„Myslím, že Trump se vrátí na sociální sítě maximálně v horizontu tří měsíců. Už nyní je jasné, že to bude největší senzace v celém světě sociálních médií. Každý bude čekat a sledovat, co přesně Trump dělá,“ prohlásil v březnu pro televizi Fox News Miller.

Tehdy zdůraznil, že očekává, že nová Trumpova platforma přiláká desítky milionů uživatelů. Ještě v letošním roce by se tak podle něj měla stát „důležitým hráčem mezi zavedenými sociálními sítěmi“.

Blog exprezidenta Donalda Trumpa.

Foto: repro donaldjtrump.com

Spory se sociálními sítěmi

Trump a představitelé těch největších sociálních sítí společně vedou spory již několik let. V minulosti docházelo nejčastěji k blokacím jednotlivých příspěvků, pokud sociální sítě uznaly, že tehdejší prezident šíří dezinformace.

Nejčastěji se tak stávalo na Twitteru, který využíval Trump ke kontaktu se svými příznivci nejčastěji. Exprezident si proto nebral při kritice vedení této mikroblogovací sítě vůbec žádné servítky.

Situace nicméně ještě vygradovala poté, co 6. ledna pronikli Trumpovi příznivci do Kapitolu a dopouštěli se tam rabování i násilností. Prakticky všechny sociální sítě se rozhodly zablokovat všechny účty tehdejšího prezidenta.

Obávaly se totiž, že Trumpovy výroky budou zvyšovat „riziko dalšího podněcování k násilnostem“. Vedení Twitteru například uvedlo, že účet již nikdy exprezidentovi nezpřístupní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků