Hlavní obsah

Kurz bitcoinu výrazně propadl. Kvůli nové mutaci koronaviru z JAR

Výrazný propad kurzu zaznamenal v pátek bitcoin. Podle analytiků je to kvůli obavám investorů z nové mutace koronaviru z JAR s názvem ný, ti nyní preferují spíše bezpečná aktiva. Kromě nejznámější kryptoměny na světě propad zaznamenaly i další kryptoměny, například ethereum.

Kurz bitcoinu výrazně propadl. Kvůli nové mutaci koronaviru z JAR

Ještě ve čtvrtek večer se bitcoin obchodoval na burzách za 59 434 dolarů (1 351 240 Kč). V pátek však přišel výrazný propad, po poledni tak byl kurz už jen 53 563 dolarů (1 217 110 Kč).

Vývoj hodnoty bitcoinu za poslední týden.

Foto: Novinky

Připomeňme, že před 14 dny byl kurz rekordní – jedna virtuální mince měla hodnotu 68 990 dolarů (1 566 720 Kč).

Podobný pokles je patrný také u dalších kryptoměn. Ethereum se obchodovalo ještě ve čtvrtek za 4553 dolary (103 400 Kč), v pátek po poledni to bylo už jen za 3920 dolarů (89 030 Kč).

Obávaná mutace koronaviru

Podle analytiků za propad mohou obavy z nové mutace koronaviru. Není nic horšího než nová varianta koronaviru, která se objevila v Jihoafrické republice, tvrdí Karl Lauterbach, německý sociálnědemokratický odborník na zdravotnictví. Vědci ji chtějí pojmenovat ný a první země, například Velká Británie, Izrael, Singapur a Japonsko, přistoupily k razantnímu omezení vstupu z Jihoafrické republiky, Namibie, Lesotha, Botswany, Svazijska a Zimbabwe.

„Šíření této mutace do dalších zemí by mohlo oslabit apetit investorů. Můžeme očekávat, že opětovný růst bitcoinu bude omezený. Trh by se měl naopak připravit na další ztráty,“ prohlásil Juja Hasegawa ze společnosti Bitbank.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků