Hlavní obsah
Alena Schillerová Foto: ČTK

Schillerová bydlí za státní peníze na luxusní adrese v Praze

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) bydlí za peníze daňových poplatníků v bytě v sousedství pražské Pařížské ulice, který platí za luxusní adresu. Uvedl to server Neovlivní. Ministryně v reakci uvedla, že má na takové bydlení nárok.

Alena Schillerová Foto: ČTK
Schillerová bydlí za státní peníze na luxusní adrese v Praze

Bydlení v centru Prahy je přitom zdaleka nejdražší. V Praze 1 činí nájem v průměru přes 430 korun za metr čtvereční měsíčně. Plat ministryně činí více než 173 tisíc měsíčně.

Pařížská ulice se dlouhodobě umisťuje v žebříčku nejdražších ulic na světě. Ministryně financí podle Neovlivní bydlí v rozlehlém apartmánu v sousední Salvátorské ulici, jak serveru potvrdil mluvčí ministerstva pro místní rozvoj, pod které byt spadá.

„Jako první se sháněla po odpovídajícím toaletním stolku, ten původní se jí nelíbil. Stoleček se jí nakonec také pořídil na státní útraty,” sdělil serveru zdroj z ministerstva pro místní rozvoj, který si přál zůstat v anonymitě.

Není to poprvé, co se bydlení ministryně řeší. Na podzim 2017 se předmětem pozornosti stalo nejprve to, že ředitel Finanční správy Martin Janeček za erární byt v centru Prahy platil jen 1500 korun měsíčně. Předmětem pozornosti se stala i tehdejší náměstkyně ministra financí Schillerová. Ta tehdy za byt v centru Prahy platila necelých 5000 měsíčně včetně energií.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků