Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Novinky

Prodej českého masa kvůli epidemii koronaviru klesá

Kvůli vládním opatřením proti šíření nemoci covid-19 mají problémy i řezníci a prodejci českého masa. Chybí jim hlavně možnost prodávat maso do restaurací, hospůdek, školních jídelen a dalších stravovacích zařízení. Snižuje se i počet porážek. Podle odborníků hrozí, že české maso podraží.

Ilustrační foto. Foto: Novinky
Prodej českého masa kvůli epidemii koronaviru klesá

„V létě se již blížily prodeje téměř tomu, co bylo loni ve stejném období, ale teď, při druhé vlně koronaviru, se opět prodeje začínají snižovat, a to o 10 až 20 procent,“ řekl Právu předseda Českého svazu zpracovatelů masa Karel Pilčík.

Dodal, že v prvním týdnu zavedených opatření se prodej masa zvýšil až na 130 procent, ale pak v dalších týdnech již opět klesl až na 80 procent. „Je to podobný stav jako v první vlně na jaře. Lidé se předzásobili, vaří doma a šetří, neplýtvají,“ líčil Pilčík, který je pokračovatelem valašského řeznického rodu Pilčíků z Bratřejova u Vizovic.

Chybí také hovězí pro psy

„Nyní je ale mnohem horší situace s personálem než při jarní vlně. Vidíme to jak u nás v podniku Krásno, tak v naší sesterské společnosti H H. Celou dobu dodržujeme krizový plán, ale je to velmi náročné. Chybí nám spousta pracovníků, protože někteří jsou nemocní a další v karanténě. Nemocnost ve firmách se rapidně zvýšila, stejně tak i délka nemocenské. Lidé už nejsou nemocní dva či tři týdny, ale třeba i více než měsíc,“ podotkl Pilčík s tím, že v žádném případě ale nyní není vhodná doba na zlevňování masa.

„Opatření proti šíření epidemie vše prodražují a firmy to stojí peníze. Spíše předpokládáme, že ceny masa půjdou mírně nahoru,“ shrnul Pilčík.

Úbytek bouraného masa se v Česku už projevil například v prodeji barfu, tedy masa pro psy. Prodejnám chybí některé nabízené druhy barfu. Například v Ostravě je problém sehnat hovězí a krůtí dršťky a prodejny neví, kdy budou opět k dostání. Vyhlášené Řeznictví Kratochvíl z Kamenice u Jihlavy je velkým dodavatelem i pro školní jídelny a restaurace. „Propad výroby při obou koronavirových vlnách byl zhruba čtyřicet procent,“ řekl Právu jednatel firmy František Horký.

Kameničtí řezníci si s tím prý poradili tak, že se pustili do dlouho chystané rekonstrukce jedné části podniku, kam přesměrovali volné zaměstnanecké kapacity. Teď už ale mají hotovo a přejí si, aby se omezení co nejdřív uvolnila.

„Celkový pokles produkce naší firmy je nyní zhruba třicetiprocentní. V tomto období, kdy jsou zavřené školy a restaurace, se spoléháme na naše maloprodejny, ale ty nám v plné míře velkoprodej nenahradí. Stručně řečeno: jedeme v režimu zvýšených nákladů a sníženého zisku,“ sdělil Právu František Sanytrák, majitel řeznictví Sanytrák v Horní Lhotě na Zlínsku.

V současné době ve firmě, vyjma svých maloprodejen, zaměstnává dvacet lidí. Zatím o propouštění neuvažuje. „Pokud by se situace nelepšila, vydržíme do konce jara, možná do konce školního roku. Na školách jsme závislí, patří mezi naše hlavní velkoobchodní odběratele, základní i střední školy a gymnázia v regionu,“ dodal Sanytrák.

Koronavirová krize se výrazně dotkla i menších řeznictví a uzenářství v Jihočeském kraji. Zájem o maso je prý minimální. „Restaurace nám neberou v podstatě vůbec nic, a navíc ubývá i běžných zákazníků. Vypadá to, jako by ve Velešíně přestali lidé nakupovat,“ sdělila Právu Miroslava Foitlová z řeznictví a uzenářství Foitl ve Velešíně.

Maso prý ale rozhodně v současné situaci zdražovat nebudou. „Při tom počtu zákazníků se je spíš snažíme udržet a přežít, než abychom zvedali ceny,“ dodala Foitlová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků