Hlavní obsah
Letoun Airbus A330-200 Korean Air Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Korean Air obnoví leteckou linku z Prahy do Soulu

Letecká společnost Korean Air obnoví od 21. srpna linku z Prahy do Soulu. Spoje budou zatím na trase létat jednou týdně. Do Prahy se tak vrátí čtvrtá dálková linka po koronavirové krizi. Ve středa o tom informovalo Letiště Praha. Z Prahy se nyní létá také do katarského Dauhá a do Dubaje.

Letoun Airbus A330-200 Korean Air Foto: Jaroslav Ožana, ČTK
Korean Air obnoví leteckou linku z Prahy do Soulu

Korejský dopravce bude do Prahy létat vždy v pátek, zpět se bude vracet v sobotu. Na všechny lety bude nasazovat letadla typu Boeing 787-9 Dreamliner, který má kapacitu 269 cestujících.

Jde tak o čtvrtou dálkovou linku na pražském letišti, která bude obnovena po koronavirové krizi. Jako první začaly létat Qatar Airways do Dauhá, od srpna obnoví své lety do Dubaje také Emirates a flydubai.

Před krizí v Praze fungovalo 15 dálkových linek do destinací Severní Ameriky a Asie. Do Soulu ještě na začátku roku létaly i ČSA, ty už ovšem linku zřejmě neobnoví.

V současnosti má pražské letiště potvrzeno obnovení letů do téměř 80 destinací od 32 dopravců. Během krize z Prahy létaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie. Kvůli krizi se výrazně snížil i počet cestujících, za pololetí jich letiště odbavilo přes 2,55 milionu, meziročně o téměř 5,3 milionu méně.

V posledních týdnech provoz mírně roste, za celý rok by podle současného vývoje mohlo letiště odbavit celkově 5,5 milionu lidí. Loni letiště odbavilo rekordních 17,8 milionu cestujících.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků