Hlavní obsah
Sázková kancelář Fortuna Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Audit ukázal ještě výraznější pokles zisku Fortuny

Čistý zisk Fortuny loni klesl výrazněji, než před měsícem ukázaly neauditované výsledky. Podle auditovaných výsledků činil 8,28 miliónu eur (v přepočtu 223,6 miliónu korun), oproti původně oznámeným 11,24 miliónu eur (303,5 miliónu korun). Společnost to uvedla v regulatorním oznámení.

Sázková kancelář Fortuna Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Audit ukázal ještě výraznější pokles zisku Fortuny

Změnu Fortuna vysvětlila úpravou odložené daňové pohledávky po přehodnocení budoucí uznatelnosti, která souvisí s legislativními změnami v Polsku.

Akcie Fortuny na pražské burze na oznámení reagují poklesem o 1,76 procenta.

Společnost před měsícem v neauditovaných konsolidovaných výsledcích uvedla, že její čistý zisk za loňský rok klesl o 42,4 procenta na 11,2 miliónu eur. Podle auditovaných výsledků zisk klesl výrazněji, a to zhruba o polovinu.

Penta stahuje Fortunu z burzy

Investiční společnost Penta, majoritní vlastník Fortuny, na konci března oznámila, že chce sázkovou společnost stáhnout z veřejného obchodování na burzách ve Varšavě a v Praze. Jejím záměrem je získat ve firmě stoprocentní podíl. Minoritním akcionářům v Česku nabídne odkup za cenu 98,69 koruny za akcii. [celá zpráva]

Fortuna je původně česká společnost, založená v roce 1990 skupinou čtyř soukromých osob v čele s Michalem Horáčkem. O rok později vznikla sesterská sázková kancelář Terno na Slovensku. Skupina Penta obě firmy odkoupila v roce 2005. Na pražskou a varšavskou burzu Fortuna vstoupila v roce 2010.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků