Hlavní obsah
 

Zpřísní se ještě opatření? Tisková konference vlády

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) se v pondělí sešla kvůli epidemii koronaviru, která se každým týdnem zhoršuje. Rozhodnout by mohla o dalších opatřeních. Jednání se také v pondělí zřejmě naposledy zúčastnil současný ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Brífink po jednání je naplánovaný na 16. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

 
Zpřísní se ještě opatření? Tisková konference vlády

Babiš v neděli ve videu zveřejněném na YouTubu řekl, že pokud se nestane zázrak, vláda bude muset přitvrdit opatření proti šíření koronaviru. Znovu také vyzval veřejnost, aby omezení dodržovala.

Nynější opatření, která platí teprve od čtvrtka, mají podle něho „strašně moc” výjimek. Lidé se tak sdružují u činností, které nejsou zakázány.

Před dalšími opatřeními varoval také končící ministr Prymula.

V Česku je uzavřena část maloobchodních prodejen a služeb. Omezen byl také volný pohyb osob s výjimkou cest do práce, na nákup, k lékaři, do přírody, případně na pomoc blízkým.

Šéf resortu zdravotnictví Prymula pak končí poté, co server Blesk zveřejnil v pátek jeho fotografie z restaurace, která ale měla být podle vládou přijatých opatření zavřená. Na svoji funkci pak podle svých slov rezignuje, až bude mít nástupce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků