Hlavní obsah
Farmářské trhy na Tylově náměstí v Praze (archivní foto) Foto: Milan Malíček, Právo

Vláda zvažuje, že povolí farmářské trhy

Vláda uvažuje o tom, že v blízké době umožní otevření farmářských trhů. Stát by se tak podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mohlo v následujících dvou týdnech. Otevřít by se mohla také sportoviště pro profesionální sportovce. Vojtěch to řekl na čtvrteční tiskové konferenci po jednání vlády.

Farmářské trhy na Tylově náměstí v Praze (archivní foto) Foto: Milan Malíček, Právo
Vláda zvažuje, že povolí farmářské trhy

„Říkám, buďme více při zemi a začněme spíše menšími obchody, kde nehrozí tak velká koncentrace osob. Co si myslím, že je realizovatelné, jsou farmářské trhy. Za přísných podmínek by mohly být otevřeny, aniž by lidé konzumovali jídlo na místě,” řekl po čtvrtečním jednání vlády ministr Vojtěch.

Farmářské trhy vláda zavřela spolu s dalšími obchody v polovině března. O možnosti je znovu otevřít by podle Vojtěcha mohl stát rozhodnout v následujících 14 dnech.

Stejně tak by mohlo dojít k otevření sportovišť pro profesionální sportovce, ale nesměli by používat sprchy ani toalety a museli by sportovat bez přítomnosti diváků.

„Pracujeme na tom a myslím, že prostor pro to, aby mohli sportovci třeba trénovat, tam existuje,” řekl Vojtěch.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) ještě uvedl, že už příští týden se začnou otevírat menší obchody. Nebude už ale záviset na tom, co prodávají, ale jakou plochu obchod zabírá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků