Hlavní obsah
 

Vláda oznámila další opatření

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) ve čtvrtek schválil návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), díky kterému by mohla některá vládní opatření trvat i po skončení nouzového stavu. Brífink sledovaly Novinky živě.

 
Vláda oznámila další opatření

Vojtěch ve středu avizoval, že připravuje spolu s ministerstvem vnitra speciální zákon s dočasnou účinností. Vláda by tak podle něho mohla přijímat omezující opatření i po skončení nouzového stavu, tedy po 17. květnu.

Doposud totiž opatření vyhlašovala podle krizového zákona, jejich platnost tak je tak navázana na nouzový stav. Opatření, která omezují pohyb či provoz maloobchodu, by tak musela skončit.

Kabinet jednal i o další opatřeních, která by pomohla zmírnit dopad pandemie koronaviru. Rozhodnul například o odkladu sociálních odvodů firmám.

Ministři se věnovali i proměně epidemiologické situace poté, co došlo k rozvolnění některých opatření. Další vlna se chystá po prodlouženém víkendu 11. května, kdy se mají za specifických podmínek otevřít mimo jiné zahrádky restaurací, kadeřnictví a většina prodejen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků