Hlavní obsah
 

Vietnamské obchody zaplnila srdíčka. Občerstvení zdarma pro záchranné složky

Vietnamská komunita žijící v České republice rozjela vlastní kampaň na pomoc v této době. Večerky a obchody označené symbolem srdíčka nabízejí malé občerstvení složkám IZS zdarma. Podle iniciátora výzvy se zapojily už stovky prodejců.

 
Vietnamské obchody zaplnila srdíčka. Občerstvení zdarma pro záchranné složky

„Dostal jsem od komunity výzvu, že bych mohl udělat nějakou iniciativu pro českou společnost. Všechny varianty ale byly dost rizikové, protože by se lidé mohli nakazit. Složky IZS v první linii potřebují podporu, takže jsme se dohodli na poskytování občerstvení,“ řekl Novinkám iniciátor výzvy Tran Van Sang.

Vietnamci tak reagovali na to, že se musely zavřít kavárny a restaurace a je těžké najít místo na krátký odpočinek.

♥️ VIETNAMCI POMÁHAJÍ! ♥️ V ČR je aktuálně vyhlášen nouzový stav. Právě v této těžké době se jako nejdůležitější...

Zveřejnil(a) Sangu.eu dne Pondělí 16. března 2020

Zbývalo ještě vymyslet symbol, který by dal záchranářům, hasičům a policistům vědět, že v té či oné prodejně se mohou občerstvit. „Vymysleli jsme srdíčko. Zareagovaly na to stovky prodejců, které chtějí složkám IZS pomoci. Myslím si, že v každém městě se najde prodejce, který se připojil,“ konstatoval Tran Van Sang.

Vietnamci nabízejí občerstvení pro IZS

Foto: Sangu.eu

Co obchodníci složkám IZS nabídnou, nechal iniciátor na nich. Někteří podle něj dokonce nabízejí hamburgery. Většina nabízí kávu, čaj a nealkoholické nápoje. Kromě toho Vietnamci šijí roušky pro nemocnice, podle iniciátora výzvy jde většinou o lidi, kteří nemusejí být v obchodech, jako například nehtařky.

Pod facebookovým příspěvkem, kde o tom Tran Van Sang informoval, již prodejci sdílejí fotografie se srdíčky. Někteří také připojili fotku s rouškami, které předali nemocnicím.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků