Hlavní obsah
Komunistka Marta Semelová mezi demonstranty. Foto: Jan Handrejch, Právo

USA a NATO jsou masoví vrazi, burcovala demonstranty Semelová z KSČM

Před velvyslanectvím USA se v pondělí odpoledne sešlo asi sto lidí, kteří demonstrovali proti chystanému vojenskému zásahu v Sýrii. S projevem vystoupila i šéfka pražských komunistů a lídryně kandidátky pro předčasné volby Marta Semelová. USA a NATO označila za masové vrahy.

Komunistka Marta Semelová mezi demonstranty. Foto: Jan Handrejch, Právo
USA a NATO jsou masoví vrazi, burcovala demonstranty Semelová z KSČM

„USA a NATO, to jsou masoví vrazi, za kterými jsou tisíce a tisíce mrtvých civilistů,“ křičela Semelová před americkým velvyslanectvím do megafonu. „Sešli jsme se, abychom řekli: Ruce pryč od Sýrie!“ skandovala. „Ať žije mír!“ vykřikla závěrem.

Zástupce Českého mírového hnutí Milan Krajča uvedl, že odůvodnění chystaného útoku na Sýrii použitím chemických zbraní je pouhou záminkou. „Chceme vyjádřit solidaritu s lidem této několik let těžce zkoušené země,“ řekl. Zástupce syrské komunity v ČR prohlásil, že nechce, aby se z jeho země stal druhý Afghánistán.

Demonstrace proti vojenskému zásahu v Sýrii před americkou ambasádou v Praze.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Dokumentarista Vladimír Dvořák se pak pustil do bývalých ministryní zahraničí USA Madeleine Albrightové a Hillary Clintonové. „To jsou krvavý báby,“ prohlásil před demonstranty. Spisovatelka a bojovnice proti církevním restitucím Lenka Procházková se pustila do amerického prezidenta Baracka Obamy. Varovala ho před spuštěním útoku. „Bude to velké selhání malého člověka,“ poznamenala.

Související témata

Marta Semelová

Foto: Kateřina Šulová, Právo

Foto: David Ryneš, Novinky

.

Foto: Novinky

Během protestu ostatně zaznívalo skandování proti prezidentu USA. „Obama je agresor! USA je agresor!“ znělo před ambasádou. Lidé drželi v ruce transparenty, vlály syrské vlajky a nechyběly ani fotografie syrského prezidenta Bašára Asada. Akce se zúčastnili i zástupci Komunistického svazu mládeže a Klubu českého pohraničí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků