Hlavní obsah
 

Tisková konference po jednání vlády

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí projednal změnu zákona, která umožní zastupitelům krajů a obcí jednat distanční formou. Vláda řešila i materiály související s koronavirovou krizí. Brífink po jednání je naplánovaný na 16. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

 
Tisková konference po jednání vlády

Na programu jednání byl například návrh na podporu sportovní infrastruktury od Národní sportovní agentury a návrh podpůrného programu COVID veletrhy od ministerstva průmyslu a obchodu.

Ministři se zabývali i výší náhrad za ztrátu výdělku po pracovních úrazech či strategii kybernetické bezpečnosti České republiky na příští roky.

Vláda v neděli rozhodla o tom, že se Česko přesune ze čtvrtého do třetího stupně v rámci protiepidemického systému (PES) ve čtvrtek. To znamená, že se otevřou obchody a restaurace a dojde k rozvolnění v oblasti služeb.

Vše bude probíhat ale za přísných epidemiologických opatření. V obchodech bude například platit pravidlo jednoho člověka na 15 metrů čtverečních, v restauracích budou moci sedět zase pouze 4 lidé u stolu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků