Hlavní obsah
 

Stypka a Mirai zpívali seniorům pod okny

Populární čeští zpěváci už týden koncertují po celé České republice pod okny domovů pro seniory. Další iniciativy se chopili frýdecko-místečtí písničkáři David Stypka a Mirai Navrátil. Ti v sobotu odehráli improvizované koncerty pod okny domovů pro seniory v Ostravě. Asistovaly jim u toho členky folklorního souboru Grunik.

 
Stypka a Mirai zpívali seniorům pod okny

Zpěváky oslovila zaměstnankyně Záchranné služby Moravskoslezského kraje Betty Hrabovská, která se rozhodla neobvyklé „turné“ zajistit organizačně a na tuto sobotu domluvila koncerty v domovech pro seniory Korýtko, Sluníčko, Iris a Slunečnice v ostravských městských částech Zábřeh, Vítkovice, Mariánské Hory a Poruba.

Na každém místě umělci během pár minut vyložili z dodávky improvizovanou aparaturu a z oken, z balkonů i z laviček v parku jim přihlíželi nejenom klienti, ale i početný personál, jenž se o seniory stará.

Improvizovaný koncert sledovali nejen klienti domova seniorů, ale také zdravotnický personál.

Foto: Aleš Honus, Právo

Dodávku s umělci na jednotlivá místa doprovázeli i hasiči a záchranáři, kteří nápad podpořili. „Když jsme zástupce jednotlivých domovů pro seniory kontaktovali, zda by měli zájem o takovou hudební produkci, byli z toho nadšení. Personál těchto domovů je velmi vyčerpaný, protože jde skutečně o nepředstavitelně náročnou práci. Klienti jsou zase v tomto období smutní, protože se vzhledem ke karanténním opatřením nemohou setkat se svými blízkými. Jsme rádi, že jim můžeme aspoň touto formou přinést trochu radosti,“ řekla Hrabovská.

Pro klienty domova pro seniory byl improvizovaný koncert příjemným rozptýlením.

Foto: Aleš Honus, Právo

Seniory kromě několika autorských písní obou umělců čekaly i květiny, které jim personál roznesl do pokojů. Každý z koncertů měl přitom trochu jiný charakter, například při zastavení v domově Sluníčko ve Vítkovicích si senioři s oběma zpěváky zazpívali lidovku Beskyde, Beskyde.

„Oslovili jsme květinářství a zahradnictví, zda by klientům domovů nemohli věnovat květiny a drobné dárky. Několik z nich tuto výzvu přijalo, také myslím, že akce byla úspěšná. David Stypka po posledním vystoupení v domově Slunečnice v Porubě prohlásil, že to sice bylo náročné odpoledne, ale nejpozději do dvou týdnů do toho jde znovu, tentokrát s největší pravděpodobností ve Frýdku-Místku. Tak snad to klapne,“ dodala Betty Hrabovská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků