Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Sex na jednu noc Čechy moc nepohoršuje

Sex na jednu noc není nic, nad čím by se Češi a Češky pohoršovali. Tři čtvrtiny ho považují za úlet, který se může přihodit, a dvěma třetinám se to nejméně jednou přihodilo.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Sex na jednu noc Čechy moc nepohoršuje

Dovolená, festivaly, diskotéky, večírky u přátel. Místa, kde se lidé baví, jsou spojená s nezávazným potěšením, jaké nabízí třeba sex na jednu noc. S pověstnými firemními večírky to ale překvapivě v tomto směru tak horké nebývá. Vyplývá to z anonymního facebookového průzkumu pro portál Proerecta.cz na začátku letoška.

Asi třináct procent respondentů uvedlo, že ho provozují nebo v minulosti provozovali pravidelně několikrát do měsíce nebo i častěji, zpravidla v době, kdy neměli stálého partnera nebo partnerku. Na druhou stranu třetina dotázaných uvádí, že by do nezávazného sexu nikdy nešla. Potěšení jedné noci se nejčastěji podle průzkumu věnují muži i ženy ve věku 35 až 45 let, pravidelně pak 31 % mužů a 12 % žen.

Pokud jde o to, jak se k sexu na jednu noc jednotliví účastníci dotazníkové akce dostali, uvádí generace ve věku 15–25 let, že se tak prostě domluvili nebo se kontaktovali na internetové seznamce. Velkou roli hraje i alkohol, po němž u řady lidí padají jakékoliv zábrany. „Alkohol a to, že se partneři příliš neznají, nevede k příliš kvalitnímu zážitku,“ uvedl v odpovědi muž (35–46 let).

Ženy jsou na city

Protože jde zpravidla o neplánovanou záležitost, má mnoho lidí druhý den „morální kocovinu“. Někteří si kladou otázku, jestli partnera či partnerku na jednu noc ještě uvidí (49 %), čtyřicet procent se obává, zda neonemocní, 22 procent žen myslí na otěhotnění a třináct procent má dokonce zlomené srdce.

„Sex na jednu noc zůstane zpravidla sexem na jednu noc. V tomto ohledu je pro ženy citové vzplanutí jednodušší a více se poddávají citům. Muži to ale mohou vidět úplně jinak. Happy endy i tady existují, ale je to opravdu výjimečné,“ říká sexuoložka Taťána Šrámková z FN Brno s tím, že pokud jde o ochranu, neměly by ženy nikdy spoléhat pouze na muže.

„V krajním případě se sice dá vzít po nechráněném styku pilulka, ale ta pohlavním nemocem nezabrání,“ dodává lékařka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků