Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman. Foto: Petr Hloušek, Právo

Přerušení EET i příspěvek pro společníky eseróček platí, zákony podepsal Zeman

Prezident Miloš Zeman podepsal trojici zákonů. Jde o odchodné pro strážníky, přerušení elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku a normu o kompenzačním bonusu pro podnikatele. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Prezident Miloš Zeman. Foto: Petr Hloušek, Právo
Přerušení EET i příspěvek pro společníky eseróček platí, zákony podepsal Zeman

EET bude přerušena do konce letošního roku. Podnikatelé tak nemusí své tržby evidovat a úřady nebudou EET kontrolovat.

Evidence tržeb se tak od příštího roku rozšíří na všechna zbývající odvětví, hlavně na řemeslníky, ale třeba i na lékaře nebo advokáty.

Přijatý zákon dává podnikatelům a dalším poplatníkům, kterých se to týká, tři měsíce čas na přípravu na zahájení či znovuzahájení evidence tržeb. Týká se to hlavně vyzvednutí autentizačních údajů či zažádání o povolení o evidování ve zvláštním režimu.

Novela o kompenzačním bonusu se týká společníků malých společností s ručením omezeným, kteří budou moci žádat o státní příspěvek až 500 korun denně. Norma se dotýká firem s nejvýše dvěma společníky. Obdobnou podporu již mají možnost získat osoby samostatně výdělečně činné.

Poslední podepsaná novela dává strážníkům po dovršení 50 let věku a odsloužení 15 let nárok na odchodné. Jeho výše se bude odvíjet od počtu let služby.  Strážníci budou moci získat nejvýše šestinásobek svého měsíčního platu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků