Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman. Foto: Petr Hloušek, Právo

Přerušení EET i příspěvek pro společníky eseróček platí, zákony podepsal Zeman

Prezident Miloš Zeman podepsal trojici zákonů. Jde o odchodné pro strážníky, přerušení elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku a normu o kompenzačním bonusu pro podnikatele. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Prezident Miloš Zeman. Foto: Petr Hloušek, Právo
Přerušení EET i příspěvek pro společníky eseróček platí, zákony podepsal Zeman

EET bude přerušena do konce letošního roku. Podnikatelé tak nemusí své tržby evidovat a úřady nebudou EET kontrolovat.

Evidence tržeb se tak od příštího roku rozšíří na všechna zbývající odvětví, hlavně na řemeslníky, ale třeba i na lékaře nebo advokáty.

Přijatý zákon dává podnikatelům a dalším poplatníkům, kterých se to týká, tři měsíce čas na přípravu na zahájení či znovuzahájení evidence tržeb. Týká se to hlavně vyzvednutí autentizačních údajů či zažádání o povolení o evidování ve zvláštním režimu.

Novela o kompenzačním bonusu se týká společníků malých společností s ručením omezeným, kteří budou moci žádat o státní příspěvek až 500 korun denně. Norma se dotýká firem s nejvýše dvěma společníky. Obdobnou podporu již mají možnost získat osoby samostatně výdělečně činné.

Poslední podepsaná novela dává strážníkům po dovršení 50 let věku a odsloužení 15 let nárok na odchodné. Jeho výše se bude odvíjet od počtu let služby.  Strážníci budou moci získat nejvýše šestinásobek svého měsíčního platu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků