Hlavní obsah
Odsvěcený kostel svatého Šimona a Judy v Dušní ulici Foto: Mapy.cz

Praha koupí odsvěcený kostel Šimona a Judy, dostala slevu

Hlavní město Praha získalo souhlas Vatikánu k nákupu odsvěceného kostela svatého Šimona a Judy v Dušní ulici. Ten funguje jako koncertní síň pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK a metropole jej má v pronájmu. Město za kostel zaplatí 99 milionů korun. Ve středu to řekl pražský radní Jan Chabr (TOP 09).

Odsvěcený kostel svatého Šimona a Judy v Dušní ulici Foto: Mapy.cz
Praha koupí odsvěcený kostel Šimona a Judy, dostala slevu

„Město obdrželo přípis ze strany vatikánského stolce, který říká, že je ochoten prodat kostel svatého Šimona a Judy. Kostel by měl sloužit do budoucna pro účely sídla FOK. Myslím si, že je to správný krok, protože město získává strategickou nemovitost a krásnou památku,” řekl Chabr.

Původní cena byla přes 120 milionů korun. Město po dlouhých jednáních vyjednalo slevu. Majitelem kostela je Hospitálský řád sv. Jana z Boha - Milosrdní bratři.

Kostel zasvěcený svatému Šimonu Kananejskému a apoštolu Judovi byl postaven v 17. století na místě gotického kostela. Barokní památka byla součástí špitálu milosrdných bratří. Kostel je na základě smlouvy dlouhodobě ve správě Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků