Hlavní obsah
Poslanec Jiří Dolejš Foto: Archiv Jiřího Dolejše

Poslanec KSČM Dolejš je s covidem v nemocnici

Poslanec KSČM Jiří Dolejš byl hospitalizován s dýchacími problémy. Oznámil to na svém Facebooku. V zdravotnickém zařízení podstoupil i test na covid-19, který byl pozitivní.

Poslanec Jiří Dolejš Foto: Archiv Jiřího Dolejše
Poslanec KSČM Dolejš je s covidem v nemocnici

„Kdo vydrží do očkování, bude to mít za sebou. Mne to po roce přeci jen chytlo,” uvedl Dolejš.

„S dýchacími problémy jsem šel na testy a nic. Ale plíce už byly chycené. Takže ležím s kyslíkem a bojuju,“ uvedl na sociální síti, kde zveřejnil také snímky z nemocnice.

Že je za jeho problémy covid, potvrdila Novinkám vedoucího tiskového oddělení KSČM Helena Grofová. Nákazu potvrdil následný test. „Je pozitivní na covid,“ uvedla.

A i přesto, že Dolejš byl ve Sněmovně ještě minulý týden, v rámci poslaneckého klubu komunisté podle Grofové žádné další opatření nechystají.

„Byl ještě úplně zdráv. Pokud by byl minulý týden infekční a někoho nakazil, tak dnes už je to minimálně sedm osm dnů. To už by se dávno projevilo,“ poznamenala Grofová.

Pod facebookovým příspěvkem Dolejšovi lidé, včetně jeho kolegů z dolní komory, vyjadřují podporu a přejí brzké uzdravení.

Mezi nimi i sociální demokrat Jan Birke, který se nedávno po hospitalizaci s covidem také vyléčil. „Jirko, vím co to je. Musíš bojovat!,“ napsal Dolejšovi.

Pozitivní PCR test na covid-19 měl tento týden i další poslanec a plzeňský primátor Martin Baxa (ODS). Ten má však pouze mírné příznaky, a pokud se jeho zdravotní stav nezhorší, bude nadále vykonávat své povinnosti z domova v on-line režimu. V izolaci podle nových pravidel zůstane do 15. března.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků