Hlavní obsah
 

Tisková konference ministra Blatného k aktuálnímu vývoji epidemie koronaviru

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představí aktuální vývoj ohledně šíření epidemie onemocnění covid-19. Tiskovou konferenci naplánovanou na 9. hodinu ráno nabízí Novinky živě.

 
Tisková konference ministra Blatného k aktuálnímu vývoji epidemie koronaviru

V tuzemsku se výrazně šíří britská mutace koronaviru, která je oproti původní variantě nakažlivější. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nákazu touto mutací evidovaly laboratoře ve 43 procentech testovaných vzorků.

Nejvíce lidí se jí nakazilo na Trutnovsku, které je od pátku společně s Chebskem a Sokolovskem v karanténě. Kabinet k uzavření oblastí přistoupil kvůli rychlému šíření koronaviru a přeplněným nemocnicím.

Problémy v nemocnicích se však netýkají jen zmíněných okresů, ale jde o celorepublikový problém. Premiér Andrej Babiš (ANO) dlouhodobě prohlašuje, že situace v Česku není dobrá a nemocnice jsou na hraně svých kapacit. V úterý bylo hospitalizováno 5990 pacientů s covidem.

Opakovaně tedy on i šéf zdravotnického resortu Blatný žádají občany, aby dodržovali nastavená protiepidemická opatření, zamezili tak šíření covidu a ulevili tlaku na nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků