Hlavní obsah
 

Lidé svolávají pomoc pro Hodonínsko, sdílejí šokující videa

Lidé na sociálních sítích svolávají na další dny pomoc pro Hodonínsko, kterým se ve čtvrtek v noci prohnala mohutná bouře s tornádem. V cestě bouře došlo k velkým škodám, padaly stromy, vichr strhával střechy. Za půl hodiny se přihlásilo na 160 dobrovolníků.

 
Lidé svolávají pomoc pro Hodonínsko, sdílejí šokující videa

"Dá se projet do Mikulčic? Nevíte, jaká je situace v Pánově? Víte něco o požáru v Lužicích?" na facebookovém profilu Hodoňáci se lidé snaží zjistit, jak vypadá situace v jejich okolí, ale třeba i to, zda mají v pátek poslat děti do školy. Sdílejí také fotografie a videa z postižených míst i záběry tornáda, které se Hodonínskem prohnalo. Šokující záběry tornáda sdílel na Twitteru i portál Intersucho.cz.

Tornádo v Lužicích na Hodonínsku

Video: Radek Imrich

Hodonin

Zveřejnil(a) Igor Duchan dne Čtvrtek 24. června 2021

Krátce poté, co začalo být jasné, že na Hodonínsku nastala rozsáhlá přírodní katastrofa, vytvořili Jakub Bartoník a Martin Bušek z Mikulčické části Těšice událost organizující pomoc pro nejpostiženější místa. "Nikdy jsem nikoho o nic nežádal. Prosím, kdo můžete, přijeďte pomoct na Podluží do obcí Hrušky, Týnec, Moravská Nová Ves, Lužice. Proletělo tudy tornádo," žádají v události a prosí všechny o její sdílení.

Kromě výše uvedené stránky vznikají i další.

Luzice

Zveřejnil(a) Eric Nopest dne Čtvrtek 24. června 2021

Během necelé hodiny zareagovalo na událost 304 lidí, kteří se na pomoci chtějí podílet. Kemp Josef v Dubňanech nabízí ubytování rodinám s dětmi i ostatním zasaženým dnešní bouří a to až 25 míst.

Situace na jižní Moravě opravdu není dobrá. Na místo už míří složky IZS z celé České republiky, včetně Speciální...

Zveřejnil(a) Týdeník Policie dne Čtvrtek 24. června 2021

Zároveň se na Facebooku objevila poplašná zpráva, že kvůli tornádu v hodonínské zoo utekli tygři. Jak vedení zoologické zahrady, i další lidé, kteří mají k zahradě blízko, ale upozorňují, že se jedná o poplašnou zprávu. "Ubezpečujeme vás, že všechna nebezpečná zvířata v hodonínské zoo jsou ve svých ubikacích," napsala zoo na svůj profil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků