Hlavní obsah
Zleva Jan Čižinský (Praha sobě), pražský primátor Zdeňek Hřib (Piráti) a Jiří Pospíšil (TOP09) Foto: Petr Horník, Právo

Koronavirus na magistrátu: Hřib s Pospíšilem se hádají, kdo za to může

Zatímco pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho koaliční partner Jiří Pospíšil (TOP 09) se první den nařízené karantény dohadují na Twitteru o tom, kdo může za nákazu na magistrátu, jejich kolegové se těší, jak budou mít čas číst a prát. Všichni členové pražské rady v současnosti čekají na testy nebo už je mají za sebou. Zda je někdo z nich pozitivní, by mělo být jasné do pátku.

Zleva Jan Čižinský (Praha sobě), pražský primátor Zdeňek Hřib (Piráti) a Jiří Pospíšil (TOP09) Foto: Petr Horník, Právo
Koronavirus na magistrátu: Hřib s Pospíšilem se hádají, kdo za to může

Karanténa je nařízená kvůli náměstkovi primátora Petru Hlubučkovi (STAN), který v úterý večer Novinkám potvrdil, že má pozitivní test na nemoc covid-19. Zvýšenou teplotu si naměřil už v pondělí večer - tedy poté, co sedm hodin seděl na jednání rady s dalšími téměř čtyřiceti lidmi. Druhý den se pak nechal otestovat.

„Všichni, kteří se zúčastnili rady, teď musí do karantény, takže celé vedení města. To by se nestalo, kdyby rady probíhaly on-line, jak jsem navrhoval. Bohužel byli koaliční partneři proti,” reagoval v úterý večer na onemocnění Hlubučka primátor Zdeněk Hřib.

Proti tomu se ohradil šéf klubu koaličních Spojených sil pro Prahu (STAN + TOP 09 + lidovci) Jiří Pospíšil s tím, že Spojené síly za stávající situaci nemohou a že vyjádření primátora je „malicherné a zbytečné”.

„Navrhovali jsme, aby městská rada začala zasedat v době uvolňování vládních opatření fyzicky. A to z důvodu, že je zde celá řada palčivých témat, které je nutno podrobně prodiskutovat,” vysvětloval Pospíšil.

Čas číst a prát

Ačkoliv spolu musí oba politici ve vedení města spolupracovat, často mezi nimi zuří slovní přestřelky na sociálních sítích. Jejich kolegové radní se do nich příliš nezapojují.

Stávající situaci berou zpravidla s humorem, čekají na to, až je kontaktuje hygiena a jsou připraveni pracovat z domova. „Asi konečně dočtu Úpadek a pád Římské říše,” vtipkoval na Twitteru například radní pro školství Vít Šimral (Piráti).

Humor neschází ani náměstkovi pro územní rozvoj Petru Hlaváčkovi (TOP 09). „Trpělivě čekám zachumlaný do peřiny a piju čaj. Nic mi není a čekám, co bude,” komentoval s nadsázkou nařízenou čtrnáctidenní karanténu.

„Tak aspoň budu mít zítra čas vyprat,” poznamenal pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že měl na víkend naplánovanou cestu do Německa, ale bude ji muset zrušit.

Čekání na hygienu

„Jsem doma, zrušil jsem program a čekám na pokyny. Očekávám, že se mi ozve krajská hygienická stanice,” řekl Novinkám Pospíšil.

Stejně vyčkává i náměstek pro finance z Prahy sobě Pavel Vyhnánek i jeho stranický šéf Jan Čižinský.

Naopak radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) na nic nečekal a na základě doporučení zastupující ředitelky magistrátu Zdeny Javornické vyrazil během dne sám, aby se nechal otestovat. Na výsledek čeká.

Stejně to udělala i šéfka zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija.


Práce pro Prahu nepočká. 🙂 Tak jsem si doma narychlo vytvořil improvizovanou kancelář a už jsem od rána v plné polní na...

Zveřejnil(a) Zdeněk Hřib - primátor Prahy dne Středa 17. června 2020

Tým kolem primátora Zdeňka Hřiba nyní řeší, co bude se čtvrtečním jednáním zastupitelstva, kde se pravidelně schází více než 100 lidí.

Zatím není zrušené, ale mělo by proběhnout v jakémsi on-line režimu. Problémem je především to, že zaměstnanci magistrátu, kteří mají přípravy na starosti, mají také nařízenou karanténu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků