Hlavní obsah
 

Konec UHO omáčkám. Pražská nemocnice změnila po 65 letech jídelníček

Treska v petrželové omáčce s kuskusem a sušenými rajčaty není to, co by člověk očekával, že dostane k obědu v nemocnici. Nemocniční jídlo dlouhodobě bývá strašákem nejednoho pacienta. Změnit to chce ministerstvo zdravotnictví, které připravilo nová doporučení ve stravování.

 
Konec UHO omáčkám. Pražská nemocnice změnila po 65 letech jídelníček

Jako první je otestovala pražská Všeobecná fakultní nemocnice. Ta změnila jídelníček pocházející z 50. let a nově nabízí chutnější a atraktivnější jídla nejen z české, ale i světové kuchyně.

V rámci nového systému dostává při příjmu do nemocnice každý pacient, který nemá stravovací omezení, na výběr ze dvou typů diet. Zatímco první vychází z tradiční české kuchyně, druhá, označovaná jako FIT, čerpá i ze středomořské, skandinávské či asijské kuchyně.

„U diety FIT skutečně dbáme na to, abychom snížili množství tuků a volných cukrů. Dbáme na to, aby v jídelníčku bylo hodně vlákniny, takže podáváme daleko více zeleniny, podáváme minimálně dvakrát týdně ryby a luštěniny,” přiblížila Novinkám vedoucí nutriční terapeutka VFN Lucie Růžičková.

Pacienti, kteří trpí podvýživou, dostávají klasicky česká jídla.

Foto: Novinky

Druhý jídelníček pak cílí zejména na pacienty, u kterých je riziko podvýživy (malnurice). „Těmto pacientům vaříme klasiku, pro nás je velmi důležité, aby hlavně jedli. Jsou tam klidně smažená jídla, omáčky a podobně,” dodala Růžičková. Nový systém navíc nabízí flexibilitu v dietách, každý pacient má možnost se poradit s nutričním terapeutem a upravit si jídelníček.

Podle ústavního dietologa ze IV. interní kliniky VFN Františka Nováka se nemocnicím vyplácí nabízet atraktivnější jídla, která posilují u pacientů chuť k jídlu. „Když se nám daří připravovat chutná a atraktivní jídla, máme méně zbytků a je třeba méně používat umělou výživu, která je samozřejmě dražší a je to zatíženo určitými komplikacemi.”

Podle Růžičkové jsou první ohlasy mezi pacienty pozitivní. Nemocnice původně počítala, že zájem o nový jídelníček zaměřený více na světovou kuchyni bude minimální, v současnosti už jej připravují pro čtvrtinu pacientů.

Původní dietní systém je starý 65 let

Systém nemocničního stravování doposud vycházel z poloviny 50. let a v následujících letech doznal jen menších změn. Ministerstvo zdravotnictví proto před čtyřmi lety vytvořilo pracovní skupinu, která měla připravit novou metodiku vycházející z doporučení Světové zdravotnické organizace.

VFN vaří podle nových norem necelý rok.

Foto: Novinky

Metodické doporučení zveřejnilo ministerstvo vloni v září. Jako první ho v devítiměsíčním pilotním projektu otestovala právě VFN, ministerstvo zdravotnictví nyní vyzvalo další nemocnice, aby se připojily.

„Je v tom obrovská setrvačnost. Do značné míry to souvisí s tím, že připravit nové jídelníčky, aby splňovaly vedle chutnosti a atraktivity také nároky na nutriční hodnoty, bezpečnost a technologickou proveditelnost v rámci velkého provozu, je obrovská a náročná práce, kterou jsme si také museli projít v rámci pilotního projektu,” doplnil ústavní dietolog VFN František Novák, který spolu s Růžičkovou byl členem zmíněné pracovní skupiny.

Za to, že pacientům mohou nabízet chutnější a atraktivnější jídla, je rád i šéfkuchař zdejší nemocniční kuchyně Petr Slivoně, kterého právě pilotní projekt do nemocnice zlákal. „Ten požadavek na změnu bylo to, co nás sem přilákalo. Základem jsou hodně luštěniny a rýže. Například dnes byla na jídelníčku FIT k obědu treska v petrželové omáčce s kuskusem a sušenými rajčaty a na večeři bude vepřový plátek s ratatouille a bramborem,” uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků