Hlavní obsah
Neúspěšný kandidát Jiří Hynek Foto: Novinky

Hynek podpoří ve volbách Zemana

Neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Hynek podpoří v prezidentských volbách současného prezidenta Miloše Zemana. Řekl to po čtvrteční debatě Jiřího Drahoše a Zemana v České televizi. Hynek prý oběma kandidátům zaslal otázky, ale odpověděl mu na ně jen prezident, řekl.

Neúspěšný kandidát Jiří Hynek Foto: Novinky
Hynek podpoří ve volbách Zemana

Zatímco Drahoše podpořili protikandidáti z prvního kola Michal Horáček, Marek Hilšer, Pavel Fischer, Mirek Topolánek a Vratislav Kulhánek, na Zemanovu stranu se postavil Petr Hannig. Hynek si vzal čas na rozmyšlenou. Rozhodnout se chtěl po čtvrteční debatě na základě odpovědí na otázky, se kterými oba kandidáty oslovil. Ještě odpoledne Hynek řekl, že informace nedostal ani od jednoho z uchazečů o post prezidenta.

Zemana se Hynek v dopise ptal, jestli si po případné výhře ponechá v týmu kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého, zda je pro přijetí eura a pro reformu EU. Ptal se také, jak by zabránil tomu, aby „veškerou moc ve státě” získal Andrej Babiš a jeho hnutí ANO, pokud by se jako prezident rozhodl předčasně ukončit svůj mandát.

Drahošovi poslal otázky, jakou úlohu by měl po jeho případném zvolení jeho spolupracovník Jakub Kleindienst, jehož spojuje se středočeským exhejtmanem Davidem Rathem. Chtěl také vědět, jaká role by byla třeba kněze Tomáše Halíka nebo politiků Ivana Gabala či Petra Pitharta, kteří mu vyjádřili podporu. I na Drahoše směřoval otázky o euru, EU či migraci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků