Hlavní obsah
Briefing předsedy Senátu Miloše Vystrčila k možní cestě na Tchaj-wan Foto: Novinky

Delegace na Tchaj-wan bude mít 90 členů. Poletí komerčním letadlem

Organizační výbor Senátu v úterý schválil cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wan. Do země odletí 30. srpna komerčním letadlem. Vládní letka by musela přistát na Filipínách či v Thajsku, a tudíž by pak celá devadesátičlenná delegace musela do karantény. Kromě podnikatelů a senátorů poletí i žena zesnulého šéfa horní komory Jaroslava Kubery (ODS).

Briefing předsedy Senátu Miloše Vystrčila k možní cestě na Tchaj-wan Foto: Novinky
Delegace na Tchaj-wan bude mít 90 členů. Poletí komerčním letadlem

„Celkem poletí devadesát členů delegace. Největší část tvoří podnikatelé a podnikatelské subjekty, potom zástupci akademické sféry. Pojede i osm senátorů,“ sdělil v úterý novinářům Vystrčil. Letět by měla i Věra Kuberová, manželka Kubery.

Kvůli epidemii koronaviru nepoletí nicméně vládní letkou. „Jedinou možností, jak cestu na Tchaj-wan realizovat, je použití komerční letadla. Státní letka by musela přistát v Thajsku nebo na Filipínách a pak bychom museli všichni do čtrnáctidenní karantény,“ vysvětlil šéf horní komory.

Delegace tak zřejmě poletí tchajwanskými aeroliniemi. Vláda ani ministerstvo obrany přitom podle Vystrčila žádné problémy nedělaly.

Cestu senátorů na Tchaj-wan kritizuje například prezident Miloš Zeman. Doporučení nedostal Vystrčil ani od sněmovního zahraničního výboru. Ten ji vzal pouze na vědomí.

„Tlak, abychom cestu nerealizovali, existuje. Jsem ale potěšen, že sílí podpora, a to i z míst, která jsou velmi vlivná,“ sdělil k tomu krátce Vystrčil.

Cesta se uskuteční od 30. srpna do 5. září. Šéf horní komory misi považuje za správnou i z hlediska ekonomického rozvoje, rozvoje vzdělání, vědy a kultury.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků