Hlavní obsah
Jiří Faltýnek Foto: Václav Šálek, ČTK

ANO rozhodne o pozastavení členství Faltýnka mladšího

Jiří Faltýnek, syn místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, zatím nemá pozastavené členství v hnutí ANO. V pondělí to řekli Jiří Faltýnek a brněnská předsedkyně hnutí Karin Karasová. O pozastavení mluvil Faltýnek mladší počátkem března poté, co některá média psala, že je podezřelý z korupce. Podle něj se vše zdrželo kvůli koronaviru, celostátní předsednictvo by jeho žádost mělo projednat ve čtvrtek.

Jiří Faltýnek Foto: Václav Šálek, ČTK
ANO rozhodne o pozastavení členství Faltýnka mladšího

Faltýnek mladší je zastupitelem Brna, byl i ve vedení městské firmy Teplárny Brno. Před vyhlášením nouzového stavu kvůli koronaviru uvedl, že pozastaví členství v hnutí do konce roku. Zdůvodnil to tím, že se „chce zkoncentrovat po mediální masáži“. Média psala například o tom, že ho policisté podezřívají z korupce a že u tepláren ovlivňoval zakázky.

Členem ale je i více než po dvou měsících od oznámení o pozastavení činnosti. „Zatím nám na oblastní předsednictvo žádnou žádost nedoručil. Tvrdil nám, že ji bude předkládat prostřednictvím svého otce přímo na předsednictvo v Praze. My jsme to vzali na vědomí a počítáme s tím, že členství pozastaví, jak avizoval,“ uvedla Karasová.

Faltýnek potvrdil, že věc projedná přímo předsednictvo. „Myslím, že by to mělo být ve čtvrtek,“ uvedl Faltýnek. Zdržení podle něj nastalo kvůli koronaviru a s ním souvisejících opatření.

Místopředseda hnutí ANO a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) už dříve k pozastavení členství u Jiřího Faltýnka uvedl, že má celá věc pomoci hnutí a vést k narovnání „nešťastné minulosti“, která se v Brně stala. Narážel tak na kauzu kolem bývalého politika za ANO Jiřího Švachuly, jenž je obžalován z korupce kvůli manipulaci zakázek na radnici v městské části Brno-střed.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků