Hlavní obsah
Jiří Faltýnek Foto: Václav Šálek, ČTK

ANO vzalo zpět rozhodnutí zrušit brněnské buňky. A zastavilo členství Faltýnkovi ml.

Činnost tří brněnských organizací hnutí ANO v Židenicích, Starém Lískovci a v Černovicích se obnoví. Předsednictvo hnutí o tom rozhodl ve čtvrtek. Vedení strany rozhodlo i o pozastavení členství Jiřího Faltýnka, který je synem 1. místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka.

Jiří Faltýnek Foto: Václav Šálek, ČTK
ANO vzalo zpět rozhodnutí zrušit brněnské buňky. A zastavilo členství Faltýnkovi ml.

„Zrušení třech organizací neproběhlo procesně správně, proto se předsednictvo rozhodlo to usnesení revokovat,” sdělil manažer hnutí Jan Richter (ANO).

Ke zrušení organizací v Židenicích, Starém Lískovci a Černovicích došlo v březnu. Důvodem bylo podle vedení strany jejich napojení na různé pochybné skupiny mimo hnutí.

Zrušením organizací zároveň automaticky došlo i ke zrušení členství 37 politiků z ANO. Ti ale odmítají jak napojení na pochybné skupiny, tak i jakékoliv nekalé kontakty s bývalým místostarostou a radním na radnici Brno-střed Jiřím Švachulou, který je obviněn z korupce v souvislosti s údajným ovlivňováním zakázek na radnici Brno-střed.

Zrušení organizací podle dřívějších informací inicioval bývalý brněnský primátor za ANO Petr Vokřál.

Spravedlivé rozhodnutí 

Podle advokáta Radka Ondruše, který členy ze tří zrušených brněnských organizací zastupuje to bylo jediné spravedlivé rozhodnutí. „Jak pro hnutí, tak pro naše klienty,” sdělil Novinkám.

Podle něho už  také ANO nezruší plošně jakoukoli ze svých buněk. „Bude muset vyslechnout každého člena jednotlivě,” dodal Ondruš. Potom se podle něho rozhodne, zdali zůstane ve straně či nikoli.

Faltýnek ml. z kola ven

Předsednictvo také vyhovělo žádosti Jiřího Faltýnka, který žádal o pozastavení členství v hnutí.

Faltýnek mladší je zastupitelem Brna a byl i ve vedení městské firmy Teplárny Brno. Před vyhlášením nouzového stavu kvůli koronaviru uvedl, že pozastaví členství v hnutí do konce roku. Zdůvodnil to tím, že se „chce zkoncentrovat po mediální masáži”. Média psala o tom, že ho policisté podezřívají z korupce a že u tepláren ovlivňoval zakázky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků