Hlavní obsah
 

Aktuální vývoj epidemie. Tisková konference

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) představí průběžný vývoj epidemie koronaviru v Česku, ale také aktuální stav kapacity lůžek intenzivní péče či protiepidemiologická opatření. Tiskovou konferenci Novinky nabídly živě.

 
Aktuální vývoj epidemie. Tisková konference

Brífinku se kromě Vojtěcha zúčastní také ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek, předseda České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Vladimír Černý a také vedoucí resortní epidemiologické skupiny Roman Chlíbek.

Epidemiologická situace se v posledních týdnech v Česku zhoršuje a počty nových přírůstků v uplynulých dnech trhají rekordy. Ve středu přibylo v Česku 2139 nakažených. Nad tisícovkou se počty pohybovaly, až na nedělní výjimku, i v předchozích dnech.

Přibývá nejen nakažených, ale také obětí, od začátku září zemřelo 58 lidí z řad infikovaných. Tento týden je obětí zatím 17.

Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci pak ministr Vojtěch vyhlásil ve středu nová opatření. Od pátečních 18 hodin se nebudou smět konat vnitřní akce na stání pro více než 10 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků