Informaci, že ve výběrovém řízení ve středu zvítězil Koucký, který je u metropolitního plánu od jeho zrodu, zazněla na čtvrtečním jednání pražského zastupitelstva. Opozice ji využila k politickému útoku na Trojkoalici a její náměstkyni pro územní rozvoj Petru Kolínskou (SZ). Padl dokonce návrh, aby se opět jednalo o dovolání náměstkyně.

Pověřený ředitel IPR Ondřej Boháč zprávu o doporučení komise Právu potvrdil. Podle něho diskuse pětičlenné výběrové komise, složená z odborníků, kteří nehotový návrh plánu v létě recenzovali, trvala šest hodin. Výsledek měl být poměrně jednoznačný.

Jmenování záleží na Boháčovi

„Přihlásilo se 5 uchazečů, všichni se dostavili, všichni splnili formální podmínky,“ poznamenal Boháč. Kanceláři metropolitního plánu IPR chtěl šéfovat také exprimátor Jan Kasl. Doporučen byl ale Koucký. Záleží nyní na Boháčovi, zda ho jmenuje, do záležitosti ale může patrně zasáhnout vedení města.

Spor o metropolitní plán se z věcné roviny přesunul do personální. V té věcné šlo o to, že kritici plánu nesouhlasili s podmínkami, které stanoví pro příští rozvoj Prahy, například s navrženou výškovou regulací.