První návrh podal Altner v pátek, soud jej ale z formálních důvodů zamítl, protože navrhovatel nezaplatil jistinu 10 000 korun. Proto Altner v pondělí podal návrh druhý. Ani s ním ale neuspěl.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

"Potvrzuji, že soud zastavil řízení o návrhu na vydání předběžného opatření pro překážku litispendence (právní překážka již započatého, zahájeného a rozhodovaného řízení; pozn. red.). Řízení o prvním návrhu totiž není pravomocně ukončeno, proto nelze o stejném návrhu rozhodovat," sdělila místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná.

"Vím jenom z telefonického dotazu na soud, že ten druhý návrh byl zamítnut, protože ještě nebyl pravomocně vypořádán ten první, takže druhý nemohl být ani podán," potvrdil zástupce právníků ČSSD Jiří Chvojka.

Altner chystá i další kroky

Altner dal straně na zaplacení čas do pondělí s tím, že poté se bude peněz domáhat prostřednictvím veškerých právních prostředků.

Předběžné opatření je podle Altnerova právníka Václava Veselého druhotná záležitost. „Není na to, aby platili, ale aby nevyváděli peníze z účtů, aby bylo co exekuovat. Nemá to jiný význam,” řekl. V nejbližších dnech by mohly přijít i další kroky, které ale nechtěl Veselý z taktických důvodů upřesnit. „Je poměrně složité to připravit, aby to nedopadlo jako s tím předběžným opatřením. Je to otázka velice krátkého času, může to být za hodinu, nebo za několik dní,” vysvětlil.

Strana již v pondělí odmítla, že by existovaly důvody, kvůli nimž by bylo možné nařídit předběžné opatření, které Altner požaduje. [celá zpráva]

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nechtěl v pondělí postup strany komentovat. „V další fázi sporu se budeme řídit doporučením právních zástupců,“ řekl premiér.

Více o sporu Zdeňka Altnera s ČSSD
Altner navrhl obstavit ČSSD účty
Sobotka: Počkáme na rozhodnutí Nejvyššího soudu, dříve milióny Altnerovi nepošleme
Kvůli Altnerovi si utahujeme oprátku, zní z ČSSD
ČSSD musí zaplatit bez ohledu na Altnerovy dluhy, shodli se jeho právník, exekutoři i soud
ČSSD Altnerovi 337 miliónů nezaplatí. Čeká na Nejvyšší soud
Zaplatíme, uspějeme v dovolání a 337 miliónů už nikdy neuvidíme, bojí se v ČSSD
ČSSD nenechá stamilióny Altnerovi bez boje, dovolání k Nejvyššímu soudu už podala
Smlouva byla pro ČSSD výhodná, říká Altnerův advokát
Tvrdá rána pro ČSSD: Altnerovi musí zaplatit přes 300 miliónů korun