„Mé heslo bylo dostatečně silné a splňovalo všechna bezpečnostní pravidla poskytovatele. Stal jsem se jednou z mnoha obětí hackerů, kteří se snaží svými kriminálními činy narušovat soukromí občanů, krást soukromá data a poničit životy nás všech,“ uvedl premiér.

ČTĚTE TAKÉ
E-maily Sobotkovi mohou mít dohru. Skončit může šéf rady
Hackeři zveřejnili další e-maily a vyhrožují Sobotkovi
Poradce premiéra: Jestli chcete spolupracovat s ČSSD, pusťte ANO

Celý incident vnímá jako útok na hodnoty, které ve veřejném životě prosazuje jak on, tak sociální demokracie a celý kabinet.

„Rád bych ubezpečil, že se těmito útoky ze strany neonacistických skupin jak na moji osobu, tak na politiku vlády nenechám nijak zastrašit nebo ovlivnit,“ sdělil.

Útoky šetří policie

Sobotka také nařídil okamžitý audit bezpečnostních postupů na úřadu vlády. Ředitele Národního bezpečnostního úřadu Dušana Navrátila požádal o spolupráci v oblasti zabezpečení komunikace členů vlády.

Hackeři e-maily ze soukromé schránky Sobotky zveřejnili na serveru White Media minulý týden. V neděli se na webu poprvé objevily i Sobotkovy odpovědi.

Den před Vánoci hackeři také napadli Sobotkův twitterový účet a zaplnili ho rasistickými výroky. Oba útoky na premiérovo soukromí šetří policie. [celá zpráva]