„Bezesporu budeme pro. Kolegové z hnutí ANO jen musí říct, o čem to má být,“ řekl Chovanec. Komise by se však podle něj neměla zabývat odposlechy zaměstnanců firmy Agrotec, která spadá pod Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO).

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Je to živá kauza mířící k soudu. Dal bych justici šanci, aby to dořešila,“ uvedl Chovanec. Dodal, že vyšetřovací komise Parlamentu vždy sloužily k tomu, aby vyšetřily, když byl oprávněný pocit, že policie něco mohla zametat pod koberec.

„Jestli má komise vyšetřovat deset let zpět zakázky České pošty, tak jsem pro,“ doplnil ministr vnitra.

Předseda by měl být z opozice

Je také pro, aby byl předsedou vyšetřovací komise zástupce opozice, která není „toxická“ ve vztahu k poště. „Neměl by to být nikdo z ODS, protože i oni měli ministry vnitra,“ míní Chovanec.

Mimořádnou schůzi svolalo hnutí ANO i kvůli případu společnosti Agrotec. Policie nedávno navrhla obžalovat 14 lidí a sedm firem v kauze manipulace se zakázkami České pošty. Mezi obviněnými firmami podle dřívějších informací médií figuruje právě i Agrotec. Podle Agrofertu však nezpůsobil Agrotec žádnou škodu.