„Nenabyl jsem dojmu, že by policie pochybila,” uvedl Chovanec s poukazem na stav vyšetřování. Doplnil, že zákrok a postup policie budou dále prověřovány včetně všech podnětů a informací, které se k případu objevují.

Sedm mužů, jedna žena a útočník - sebevrah. V restauraci zemřelo devět lidí
Šikanují mě, vyřídím si to po svém, volal střelec do TV Prima
Vypadalo to tam jako na jatkách, řekl svědek masakru v Brodě
Střelec z Brodu vyjednával o rukojmích, i když už byli mrtví
Osm lidí se zachránilo útěkem zadním vchodem
Muž začal na hlídku pálit zpoza baru, museli povolat posily
Hrdina z Uherského Brodu: Vzal židli a přetáhl střelce, pak rukojmí utekli
S uherskobrodským vrahem se v osudný den setkal ve dveřích jiné restaurace i starosta
Útočník v restauraci střílel revolverem a pistolí, obě zbraně měl legálně
Trvalo to všechno strašně dlouho, popsal muž, který slyšel vraždění osmi nevinných lidí

„Prověřujeme veškeré informace, které jsou,” uvedl Chovanec.

Za postupem policie stojí i policejní prezident Tomáš Tuhý, který zdůraznil, že interní šetření má mimo jiné zabránit zpochybňování práce zasahujících policistů ze strany neinformované veřejnosti.

GIBS prověřuje každý případ, při kterém při zásahu policie zemře nějaký člověk. V souvislosti se střelbou v restauraci Družba někteří z místních uváděli, že podle nich zásahová jednotka dorazila na místo pozdě. [celá zpráva]

Komunikace v krizových situacích

Ministr uvedl, že s šéfy policie a hasičů jednal i o přípravě na řešení krizových situací, neboť podobné incidenty lze očekávat i v budoucnosti.

Chovanec zmínil i oblasti, na něž se hodlají zaměřit. Jde například o komunikaci se zástupci měst v krizových stavech, aktualizaci krizových plánů či posouzení akčního rádia policejních zásahových jednotek. Podle ministra je možné zabývat se i otázkou, zda by nebylo vhodné, aby zásahovou jednotku měly všechny kraje.

Podle Tuhého by v daném případě přítomnost zásahové jednotky v každém z krajů situaci nevyřešila, neboť pachatel začal pálit bezprostředně po příchodu do restaurace.