Rippelová bude obhajovat mandát ve volebním obvodu Klatovsko a Domažlicko.  „Jsem velmi rád, že dnes mohu oznámit, že přijala rozhodnutí opustit ČSSD a v senátních volbách kandidovat za SPOZ,“ uvedl Mynář na tiskové konferenci. Rippelová bude kandidovat také v krajských volbách v Plzeňském kraji.

„ČSSD je zmítána skandály,“ komentoval šéf SPOZ odchod Rippelové. Mynář soudí, že je jen vinou sociální demokracie, že ji opouštějí lidé. „Pevně věřím, že to není poslední přírůstek do naší strany,“ vzkázal předseda zemanovců. Přestup „další výrazné osobnosti“ avizoval i čestný předseda SPOZ Miloš Zeman.

Nejsem přeběhlík, hájí se senátorka

Novopečená senátní kandidátka SPOZ Rippelová uvedla, že se necítí být přeběhlíkem, protože bude nadále hájit levostředový program. To zdůraznil také Zeman. Uvedl, že Rippelová přechází ze sociální demokracie do sociální demokracie. „Jsem velmi rád, že paní senátorku mohu uvítat na palubě,“ řekl Zeman.

Kandidaturu Miloše Zemana na Hrad podpořili jak senátoři tak občané v petiční akci.

Miloš Zeman

FOTO: Petr Horník, Právo

"Myslím, že zbytečně hodila za hlavu patnáct let práce v sociální demokracii,“ okomentoval její rozhodnutí předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. [celá zpráva]

V primárkách ČSSD byla Rippelová vyřazena, místo ní kandiduje do Senátu poslanec Jan Látka. Senátorka za tímto výsledkem vidí velrybářský nábor členů.

Zeman v souvislosti se svou prezidentskou kandidaturou v úterý oznámil, že podstoupí operaci šedého zákalu.