Hlavní obsah
Jan Látka Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

Jan Látka

Osm let působil v roli starosty města Domažlice, kde také zastával další statutární funkce. V roce 2006 byl zvolen poslancem za ČSSD, o šest let později přesídlil z dolní komory parlamentu do horní komory. Šest let byl také senátorem.

Jan Látka Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky
Jan Látka

Narodil se 5. dubna 1954 v Karlových Varech a absolvoval střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni. Později přesídlil do Domažlic, kde byl v letech 1976 - 1991 zaměstnán jako projektant elektro u Okresního stavebního podniku. Od té doby sedm let vlastnil soukromou firmu Projekce elektro a zároveň pracoval v karlovarské reklamní agentuře, v níž se stal později společníkem.

V roce 1997 vstoupil do ČSSD, za kterou zastává pozici předsedy MO Domažlice a místopředsedy KVV Plzeňského kraje. V letech 1998 - 2006 byl navíc starostou Domažlic. Post zastupitele Domažlic zatím obhájil ve všech obecních volbách.

V roce 2004 se stal také zastupitelem Plzeňského kraje a mandát obhájil zatím ve všech následujících krajských volbách. 

V roce 2006 byl zvolen poslancem a mandát obhájil i o čtyři roky později. V roce 2012 byl však zvolen senátorem a jeho poslanecký mandát zanikl. Senátorem byl až do roku 2018, kdy sice postupil do druhého kola voleb proti Vladislavu Vilímcovi, ale v tom se mu už mandát obhájit nepodařilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků