"Není na místě nic jiného než omluva české veřejnosti," řekl místopředseda Michal Hašek. Událost jej prý mrzí coby šéfa krajů o to víc, že Rath byl právě hejtmanem Středočeského kraje.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zdůraznil přesvědčení ČSSD, že pakliže se podobné podezření dotkne osoby z veřejné sféry, měl by dotyčný z veřejného života odejít. "Jeho (Rathovo) chování je pro nás nepřijatelné, je nepochopitelné a zcela jistě je nemorální," řekl Sobotka s tím, že šlo o vážné selhání.

Sobotka rovněž vyzval Ratha a další případné obviněné z ČSSD, aby zvážili své další kroky. Pokud jsou mezi zadrženými kromě Ratha i další členové ČSSD, měli by pozastavit členství ve straně a rezignovat na všechny veřejné a politické funkce. "Všichni dotčení sociální demokraté by ihned měli pozastavit členství, jinak o něm rozhodne předsednictvo v pátek," prohlásil Sobotka.

Rath by podle Sobotky měl nejen rezignovat na své funkce, ale rovněž odstoupit z kandidátky pro nadcházející volby do krajů. Tento krok označil šéf ČSSD za "naprosto nezbytný". Sobotka také za poslance ČSSD uvedl, že budou ve Sněmovně hlasovat pro Rathovo vydání policii.

Poslanec David Rath byl v pondělí zadržen a v úterý obviněn z přijetí úplatku. Převzít měl sedm miliónů korun. Spolu s ním bylo obviněno dalších sedm osob. Mezi nimi například bývalý poslanec ODS Petr Kott.

Vše o kauze Rath
Policie má jasný důkaz a obvinila Ratha z přijetí úplatku 
David Rath měl mít u sebe při zatčení sedm miliónů korun v krabici od bot 
Předsedkyně Sněmovny Němcová souhlasila s vydáním Ratha soudu
Rathův případ zřejmě souvisí s kladenskou nemocnicí, policie z ní odnesla batoh
Zadržení Ratha vyvolalo v ČSSD zděšení
Sociální demokraté se omluvili za Ratha
Zoufalé manželky se budou točit v Hostivici, aneb Češi vymýšlejí vtipy na Ratha
Rath se často tvrdě pouštěl do protivníků kvůli korupci, teď sám skončil v cele 
Policie vyslýchá Ratha v jeho domě, přivezla si počítačku na peníze