Článek
Jedinečností tohoto koncertu je návrat původního zpěváka Michaela Sadlera do kapely, takže veškeré skladby z jejich bohaté hudební historie, lemované nespočtem hitů, budou opět interpretovány Sadlerovým nezaměnitelným hlasem.
Kapela Saga vznikla roce 1977 v Ontariu, ze zakládajících členů kromě Sadlera v ní stále působí letitá dvojice - vynikající kytarista Ian Crichton a baskytarista a hráč na klávesové nástroje Jim Crichton. Rovnocenným spoluhráčem jim je od druhého alba Images and Twilight z roku 1979 klávesista Jim Gilmour a služebně nejmladší bubeník Brian Doerner. Sadler kromě zpěvu se zapojuje coby další klávesista, sporadicky i kytarista nebo baskytarista. Šestici klávesových nástrojů ve vybavení kapely doplňuje klasický syntezátor Moog a bass pedál, které ovládá Jim Crichton.
Saga na Evropském turné hrála v dvojkoncertním programu spolu s britskými Marillion, jak kapela zněla tento týden v německém Stuttgartu, a co mohou návštěvníci očekávat, napoví výstižně zcela čerstvá videa a fotografie zde: http://www.transfernet1.wz.cz/saga.htm
Koncert začíná ve 20.00, jako předkapela vystoupí formace Whitesnake Revival Unplugged. Místo konání KD Šeříkova, Šeříkova 13, Plzeň.