Hlavní obsah

Vojtěch Dyk letos vyrazí na koncerty s kapelou D.Y.K. Příští rok pojede i na Slovensko

3. 6. 2023, 15:08

Zpěvák Vojtěch Dyk má s autorským hudebním projektem D.Y.K. namířeno na pódia. V září letošního roku zahájí koncertní sérii nazvanou V Přítomnosti tour. Spojí v ní skladby ze svého alba D.Y.K. s těmi novými. Pokračovat bude příští rok v březnu na Slovensku.

Foto: Petr Horník, Právo

Vojtěch Dyk se chystá na koncertní turné

Článek

První koncert se odehraje 25. září v plzeňském Depu 2015. Ještě předtím se 30. června představí na zahajovacím koncertu na Metronom Stage na Vřídle v rámci doprovodného programu letošního karlovarského filmového festivalu.

Foto: vojtech_dyk_official

Vojtěcha Dyka čeká tour

„Vracíme se do klubů, sklepů a špeluněk kvůli tomu nejbližšímu kontaktu s posluchačem. Abychom třebas v budoucnu mohli rozkvést do arén a stadionů. Všechno, co se stane na turné, stane se, a proto by byla škoda to nezažít. Prolomme bariéry, hranice neexistují, přijďte se o tom přesvědčit,“ říká Dyk.

Album D.Y.K., na němž zpěvák a hudebník autorsky spolupracoval s několikanásobným držitelem Grammy Ondřejem Pivcem, vyšlo v roce 2020. Nahrávalo se v New Yorku a vyneslo Dykovi nominaci na Cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku.

I nové písně vznikají na tvůrčí lince mezi Dykovou Prahou a New Yorkem, kde žije a pracuje Pivec. Na rozdíl o anglicky nazpívaných skladeb na desce D.Y.K. mají české texty.

V Přítomnosti Tour
25. 9. Plzeň, Depo 2015
6. 10. Litoměřice, MKZ
7. 10. Ostrava, Garage Club
22. 10. Brno, Sono music club
23. 10. Brno, Sono music club
5. 11. Praha, Lucerna Music Bar
6. 11. Praha, Lucerna Music Bar
27. 11. Hradec Králové, Kongresové centrum Aldis
16. 12. Krnov, Kofola Music club
17. 12. Olomouc, S-klub

Vojtěch Dyk: Doba Josefa Myslivečka nahrávala genialitě

Dyk a Dusilová nazpívali duet do filmu

Reklama

Související témata:

Výběr článků