Hlavní obsah

Rakousko prodloužilo platnost očkování proti covidu na rok

13. 9. 2021, 17:10 – Vídeň

Rakousko od středy prodlužuje z 270 na 360 dní dobu, po kterou bude uznávat platnost očkování proti covidu-19. Podle rakouské tiskové agentury APA to vyplývá z nového znění vyhlášky určující podmínky pro vstup do země. Zároveň budou v alpské zemi platit nové koronavirové restrikce.

Foto: Lisa Leutner, ČTK/AP

Očkování v Rakousku

Článek

K 15. září se zpřísňuje opatření pro lidi, kteří nejsou proti covidu-19 očkováni. Například budou muset ve všech obchodech mít na obličeji respirátor FFP2. Ve Vídni, kde jsou přísnější protikoronavirová pravidla než ve zbytku země, musejí respirátor nosit i očkovaní. V celém Rakousku se rovněž zkracuje platnost antigenních testů na covid-19, jejichž výsledek nebude uznáván už po 24 hodinách místo původních 48 hodin.

Rakousko současně znesnadňuje příjezd ze zemí, kde se zhoršuje epidemická situace. Týká se to mimo jiné Spojených států, Izraele či zemí západního Balkánu.

Rakousko má v nemocnicích nejvíce covidových pacientů od května

Zahraniční

Při příjezdu do Rakouska z oblastí s nízkým rizikem nákazy koronavirem, kam spadá i Česko, lidem nadále bude stačit prokázat se dokladem o ukončeném očkování, potvrzením o prodělané nemoci nebo negativním testem na covid-19.

V Rakousku za posledních 24 hodin přibylo 1543 nových případů koronavirové infekce, což je podle APA nejvyšší pondělní bilance od 26. dubna. Znepokojivá je také situace v nemocnicích, kde vzrostl počet pacientů s covidem-19 o 53 na 753. Z toho 191 osob leží na jednotkách intenzivní péče.

Protilátky se uznávat nebudou. Lidem s nimi ale může stačit jen jedna dávka očkování

Domácí

Celkem se v zemi s devíti miliony obyvatel od začátku pandemie nakazilo bezmála 712 tisíc lidí, obětí covidu-19 je téměř 11 tisíc. Plné očkování má v Rakousku téměř 60 procent obyvatel.

Reklama

Související témata:

Výběr článků