Hlavní obsah

Vidí, slyší a mluví. ChatGPT láká na nové funkce

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

San Francisco

Na nové funkce u své umělé inteligence ChatGPT láká společnost OpenAI. Tvůrci tvrdí, že novinky „změní způsob komunikace“ s tímto chatbotem. Nově totiž vidí, slyší, a dokonce i mluví. Firma o tom informovala na svých webových stránkách.

Foto: archív tvůrců

Nové funkce v ChatGPT

Článek

Uživatelé tak nyní budou moci komunikovat s ChatGPT nejen prostřednictvím klávesnice, ale také svým hlasem. „ChatGPT nyní vidí, slyší a mluví,“ uvedli zástupci společnosti na oficiálním webu.

„Hlasové a obrazové funkce v ChatGPT představují intuitivní typ rozhraní, který vám umožní vést hlasovou konverzaci nebo ukázat systému ChatGPT, o čem mluvíte,“ doplnili zástupci společnosti.

ChatGPT pod drobnohledem americké obchodní komise. Kvůli datům uživatelů

Software

Nebude pro všechny

Zároveň zdůraznili, kdy přijdou nové funkce vhod. „Například během cestování si budete moci jednoduše vyfotografovat zajímavý objekt a okamžitě začít s ChatGPT diskusi na konkrétní téma,“ prohlásili tvůrci.

„V domácím prostředí pak budete moci nafotit obsah své ledničky a požádat ChatGPT o recept na večeři, což je pouhým začátkem možností, které tato nová funkce přináší,“ stojí v prohlášení společnosti.

Všichni uživatelé si ale zatím nové funkce neužijí. OpenAI totiž bude tyto šikovné vychytávky nabízet výhradně u placené verze ChatGPT Plus a zároveň i u licence ChatGPT Enterprise, která cílí na využití ve firmách. Nové hlasové a obrazové funkce budou k dispozici během nadcházejících dvou týdnů.

Fenomén jménem ChatGPT

Umělá inteligence se dostala do středu pozornosti s rozvojem ChatGPT. Tento chatovací systém dokáže generovat různé texty včetně článků, esejí, vtipů a poezie na základě jednoduchých dotazů. ChatGPT se učí odpovídat na podněty uživatelů a podobně jako lidé se učí na základě velkého množství dat.

V březnu 2023 byl zpřístupněn pokročilejší model umělé inteligence GPT-4. Ten je schopen poskytovat bezpečnější a užitečnější odpovědi a připravit půdu pro šíření technologií podobných lidem.

Webovou aplikaci nabízí OpenAI zdarma, platí to však pouze pro starší verzi chatbota GPT-3.5. Pokročilejší umělou inteligenci GPT-4 mohou využívat pouze majitelé předplatného. To vyjde případné zájemce na 20 dolarů měsíčně, tedy v přepočtu zhruba na 453 Kč.

Za ChatGPT stojí start-up OpenAI, který financuje společnost Microsoft.

Meta půjde po krku ChatGPT, vyvíjí výkonnější systém umělé inteligence

Software

Reklama

Související články

Výběr článků

Načítám