Hlavní obsah

Kryptoměnová burza Kraken propustí 30 procent zaměstnanců

1. 12. 2022, 8:55 – New York

Americká kryptoměnová burza Kraken propustí 1100 zaměstnanců, což je zhruba 30 procent celkové pracovní síly společnosti. Firma to odůvodnila náročnými podmínkami na trhu, které letos výrazně snížily poptávku po digitálních aktivech.

Foto: repro kraken.com

Webové stránky kryptoměnové burzy Kraken

Článek

Vyšší úrokové sazby a obavy z ekonomického poklesu rozkolísaly ceny kryptoměn, protože investoři začali utíkat od rizikových aktiv. Nejistotu na trhu pak ještě zvýšily nedávné bankroty v odvětví.

„Od začátku letošního roku zatěžují finanční trhy makroekonomické a geopolitické faktory,“ uvedla firma. Dodala, že zaznamenala pokles objemů obchodů a méně registrací klientů. Propuštěním se celkový počet zaměstnanců dostane na úroveň, kde byl před 12 měsíci.

Na počátku tohoto měsíce kryptoměnová burza Coinbase Global snížila počet zaměstnanců ve svých náborových týmech a týmech pro institucionální klientelu.

Lukačovič: Bitcoin nese rysy pyramidové hry

Internet a PC

Kraken již dříve zpomalil nábor zaměstnanců a snížil výdaje na marketing. Nyní uvedl, že je nucen snížit počet pracovních míst, protože vyčerpal jiná opatření, která mu mají pomoci uvést výdaje do souladu s aktuální poptávkou.

Mezitím trh nadále negativně ovlivňuje krach kryptoměnové burzy FTX, která se stala nejznámější obětí letošních otřesů na trhu. Tento týden požádala o bankrotovou ochranu půjčovna kryptoměn BlockFi.

Kurz bitcoinu se drží nízko

Otřesy také stáhly ke dnu prakticky celý trh kryptoměn, patrně nejvíce byl zasažen nejznámější bitcoin, jak zdůraznila agentura Reuters.

Ještě před pádem FTX se bitcoin obchodoval za 522 150 Kč, následně se však hodnota propadla až pod 400 000 korun, což byl nejhorší výsledek od konce roku 2020. Například tento týden v pondělí kurz činil pouze 376 440 Kč, ve středu ráno to bylo už 400 410 Kč, ve čtvrtek ráno ale hodnota opět klesla na 398 400 Kč.

Připomeňme, že přesně před rokem byl kurz výrazně vyšší. Jedna virtuální mince se obchodovala za 1 288 230 Kč. Zatím absolutní rekord si nejznámější kryptoměna na světě připsala v listopadu 2021, kdy se nabízela za 1 427 350 Kč.

Chystaná regulace kryptoměn v EU by praktiky kryptoburzy FTX nepovolila

Internet a PC

Reklama

Související články

Výběr článků