Hlavní obsah

Micron napumpuje do výroby čipů v USA 100 miliard dolarů

5. 10. 2022, 14:06 – New York

Americká společnost Micron Technology hodlá během následujících 20 let investovat až 100 miliard dolarů (zhruba 2,5 bilionu Kč) do výstavby továrního komplexu na výrobu čipů na severu státu New York. Informoval o tom list The New York Times.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Americký prezident Joe Biden v srpnu podepsal „zákon o čipech a vědě“, který počítá se subvencemi 52,7 miliardy dolarů na výzkum a výrobu polovodičů, připomíná v této souvislosti agentura Reuters. Cílem zákona je oživit domácí výrobu čipů a zvýšit schopnost USA konkurovat Číně.

Význam, který hrál zákon při rozhodování o investici, vyzdvihl i šéf Micronu Sanjay Mehrotra. „Není pochyb o tom, že bez zákona o čipech bychom tu dnes nebyli,“ uvedl. Spolu s příznivým daňovým režimem a partnerstvím s vládami států, jako je New York, jsou to klíčové prvky nezbytné k tomu, aby se podmínky v USA vyrovnaly subvencím nabízeným asijskými zeměmi a „výroba čipů se vrátila zpět do Ameriky“, dodal.

Výrobcům čipů hrozí nejhorší pokles za deset let

Projekt podle společnosti Micron v průběhu dvou desetiletí vytvoří 50 000 pracovních míst. Místo určené pro závod se má začít upravovat příští rok.

Minulý týden firma varovala před zpomalující se poptávkou po osobních počítačích a chytrých telefonech. Uvedla zároveň, že plánuje snížit své investice o 30 procent.

Kongres USA schválil balík 280 miliard USD na podporu výroby čipů a výzkumu

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků