Hlavní obsah

I malé bedly umí způsobit velké problémy

29. 8. 2021, 6:31

Houby teď už rostou po celém Česku a do lesů se v těchto dnech vypravují nejen zkušení houbaři, ale i lidé, kteří seberou kdeco. Sílí proto i varovaní lékařů: nejen před jedovatými nebo nejedlými houbami včetně některých druhů bedel, ale i před škodlivou úpravou či před špatným skladováním jedlých hub.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

„Na sběru a konzumaci hub jsou nebezpečné dvě věci. První je špatné skladovaní a nedostatečná úprava, které mohou způsobit zejména průjem a zvracení,“ varuje lékař Aleš Průcha, vedoucí metabolické jednotky intenzivní péče II. interní kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a LF MU.

Houbařům začínají žně. Rostou hřiby

Domácí

„U mladých pacientů většinou nehrozí žádné závažné komplikace, starší osoby vzhledem k riziku rozvoje dehydratace přijímáme na 24 až 48 hodin k infuzní léčbě a monitoraci životních funkcí. Jde relativně o málo závažnou komplikaci a naštěstí se s ní potkáváme nejčastěji,“ dodal Průcha.

Druhým nebezpečím jsou jedovaté houby, které obsahují velkou škálu toxinů. Některé způsobují pouze zažívací potíže: například vzácný hřib satan, ale také většina hřibovitých hub, po rozkrojení modrajících, které obsahují termolabilní toxiny. Ty se adekvátně dlouhou tepelnou úpravou inaktivují. „Problém však nastane, když se tyto houby suší nebo ošetří jen krátkou tepelnou úpravou. Poté se velmi záhy objevují průjmy a zvracení,“ doplnil Aleš Průcha.

Houbami se denně otráví pět lidí

Domácí

Závažnější problém způsobují houby obsahující látky na bázi isoxazolu, obsažené například v muchomůrce tygrované, kterou lze při neznalosti zaměnit za jedlou muchomůrku růžovku.

Houby mohou poškodit játra

„První příznaky otravy se projevují zhruba za půl hodiny, někdy to trvá i dvě až tři hodiny po požití. Dostavují se zažívací problémy, člověk může být dezorientovaný, mít závratě, halucinace, čímž otrava připomíná alkoholové opojení. Vážné komplikace naštěstí hrozí jen výjimečně,“ upřesnil Aleš Průcha.

Největším zdravotním problémem je skupina hub, které obsahují silné toxiny, jako jsou například amanitiny nebo faloidiny. Sem patří třeba muchomůrka zelená, ale také některé druhy malých bedel.

Podzimní kulinářské variace z hub, zvěřiny a hrušek

Styl

Tyto toxiny se po vstřebání z trávicího traktu vážou na jaterní buňky a vedou k závažnému poškození jater, v nejtěžších případech k jaternímu selhání. První příznaky se objevují relativně pozdě, osm až deset hodin po konzumaci.

„Otrava se začne projevovat opět nejdříve průjmy a zvracením, které vedou k těžké dehydrataci nemocného. Poté následuje zrádná klidová fáze, kdy se může houbař naivně domnívat, že je v pořádku. V dalším průběhu otravy však dochází k akutnímu selhání jater, poté i ledvin, a neléčená intoxikace končí smrtí mezi sedmým a devátým dnem,“ popisuje nejhorší scénář otravy lékař.

V případě, že má pacient po požití hub jakékoliv zdravotní potíže, měl by vyhledat lékaře. Zdravotníkům pak pomůže, pokud s sebou přinese dané houby, jejich odřezky, jídlo, které z nich uvařil, nebo biologické vzorky. Z těch je možné dohledat spory či zbytky hub, jasně je identifikovat a zahájit adekvátní léčbu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků