V současné době je nejpopulárnější karibskou destinací Dominikánská republika s perfektními službami a proslulým all inclusive, populární je i Kuba, Češi vyrážejí i na Jamajku nebo Mayskou riviéru v Mexiku. Karibik je plný zajímavých a krásných míst. Která jsou patří k těm „nej”?

Montego Bay patří k přístavům uzpůsobených na přistání obřích lodí s několika tisíci pasažéry.

Montego Bay patří k přístavům uzpůsobených na přistání obřích lodí s několika tisíci pasažéry.

FOTO: bigstock.com

Nejkrásnější podvodní jeskyně objevují potápěči na Jamajce

Oblast okolo jamajského města Montego Bay je čím dál oblíbenější, ovšem stále ji zdaleka nezná každý. Zajímají se o ni fanoušci nejrychlejšího muže světa, sprintera Usaina Bolta. Ten se zde narodil ve městečku Sherwood Content a přímo v Montego Bay strávil hodně času. Je to totiž největší město v okolí a celkově druhé největší na celé Jamajce.

To nejcennější na Montego Bay jsou ovšem jeho přímořské pláže a potápěčský ráj nedaleko nich – podvodní jeskyně Widowmaker.

projížďkou na bambusových vorech si turisté v okolí Montego Bay rádi zpříjemňují pobyt.

Projížďkou na bambusových vorech si turisté v okolí Montego Bay rádi zpříjemňují pobyt.

FOTO: bigstock.com

Na Sv. Martinu mají nejadrenalinovější přistání

Fanoušci letectví pláž Maho u mezinárodního letiště princezny Juliany na ostrově Svatý Martin dobře znají a mnozí si tam zajeli udělat pár nádherných fotek přistávajících letadel. Výlet na pláž Maho rozhodně stojí za to, tohle totiž nezažijete jen tak někde.

Jste fanouškem letadel? Na ostrově Svatý Martin si budete připadat jako v ráji.

Jste fanouškem letadel? Na ostrově Svatý Martin si budete připadat jako v ráji.

FOTO: alljengi from Edinburgh, commons.wikimedia.org

Punta Cana má oficiálně nejkrásnější pláž

Psát o Karibiku a nezmínit se o plážích, zejména o plážích v Dominikánské republice, by byl hřích. Ostatně právě tahle země se může pochlubit těmi nejkrásnějšími plážemi na planetě. A má na to potvrzení od UNESCO. Nejslavnější dominikánskou je pláž Bavaro, která se táhne podél letoviska Punta Cana na východním pobřeží.

Několik kilometrů dlouhý pás písku stíní palmy a občas na něm bývá možná až moc turistů. Stačí ale popojít dál od centra a krása téhle pláže vynikne naplno. Na pláž Bavaro pak navazuje neméně krásná Cap Cana. A určitě už jste na fotografii někdy viděli pláž na ostrově Cayo Levantado.

Přečtěte si také:
Slavná je i pláž na ostrově Cayo Levantado.

Slavná je i pláž na ostrově Cayo Levantado.

FOTO: ESO travel


Nejmagičtější zátoku mají v Portoriku

Voda, která září, světélkuje a barevně víří podle toho, jak ji zčeříte. Tohle není kulisa pohádkového příběhu ani sci-fi filmu, ale realita v zátoce La Parguela na Portoriku. Ve vodách místní zátoky žijí milióny bičíkovců, díky kterým voda fosforeskuje. Vydejte se sem za temné noci a na vlastní oči spatříte dechberoucí podívanou…

Zátoky v Portoriku jsou krásné i ve dne.

Zátoky v Portoriku jsou krásné i ve dne.

FOTO: www.bigstockphoto.com

… která je skutečně romantická. Vyplatí se domluvit si projížďku spíše na menší loďce. Na menším člunu spíše zažijete fosforeskující show, která má v různé dny na různých místech odlišnou intenzitu – záleží totiž i na proudění vody nebo větru.

Nejplodnější ostrov leží u pobřeží Mexika

Plánujete potomka? Pak popřemýšlejte o dovolené na mexickém ostrově Cozumel. Největší mexický obydlený ostrov prý kdysi býval centrem kultu bohyně Ixchel, která měla v mayské mytologii „v referátu“ těhotenství, porod a plodnost. Na ostrov dodnes přijíždějí mayské ženy, které mají problémy s otěhotněním, a zázračná síla místa prý stále funguje!

Kromě toho Cozumel patří mezi pět nejlepších světových destinací pro potápění. Šnorchl a ploutve se v kufru určitě neztratí.


Ostrov Cozumel není jen ostrovem plodnosti, ale i častou zastávkou velkých lodí.

Ostrov Cozumel není jen ostrovem plodnosti, ale i častou zastávkou velkých lodí.

FOTO: www.bigstockphoto.com

Inzertní sdělení: Objevte krásu Karibiku!

CK ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky zájezdů:

FOTO: ESO travel

Procestujte Jamajku!

Poznejte celý ostrov a navštivte hlavní místní atrakce: oslňující vodopády Dunn’s River Falls, vory na řece Black River a hlavně si užijte odpočinek na nádherných plážích severozápadu Jamajky.

další zájezdy na Jamajku

FOTO: ESO travel

Užijte si luxus na Jamajce!

Objevte krásy resortu Negril. Luxusní hotel, postavený ve viktoriánském stylu, se nachází uprostřed tropické zahrady v zálivu Bloody Bay, zhruba 6 km od centra Negrilu.

další zájezdy na Jamajku

Čtěte dále:

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán