Tradičně oblíbené Thajsko v posledních letech dohání Mexiko, mezi stálice se už řadí KubaDominikánská republika, poměrně blízké Emiráty a netradiční KeňaZanzibar. To jsou exotické destinace, do nichž Češi v zimě vyrážejí a kde už nechtějí jen ležet na pláži a trávit dovolenou pasivně.

Naopak. Stále více se prosazuje požadavek na aktivní strávení dovolené. Když už člověk odletí téměř na opačnou polokouli, chce logicky vidět a zažít co nejvíc, a ne jen pláž u hotelu, bazén a místní promenádu, potvrzují delegáti cestovních kanceláří. Proto se v nabídkách cestovek objevují kromě klasických pobytových a poznávacích zájezdů i jejich kombinace.

Pláže, písek, slunce ... i teď!

Adrenalinová Keňa

Ne, adrenalin vám tady nezvednou (ne)úrovní v hotelovém resortu. Ty jsou tady naopak na velmi slušné úrovni, a čím jižněji po pobřeží Keni jedete, tím jsou luxusnější. Příkladem budiž letovisko Diani, které úrovní služeb převyšuje i mnohé slavné resorty v Asii.

Pobyty v Keni a na Zanzibaru se nejčastěji kombinují s cestami na safari.

Pobyty v Keni a na Zanzibaru se nejčastěji kombinují s cestami na safari.

FOTO: archiv autora

Adrenalin vám tu může zvednout cesta na safari, se kterou se cesty do Keni nejčastěji spojují. Několik dní v národních parcích, brzké ranní vstávání na safari, protože právě ráno jsou zvířata nejaktivnější, celé dny na čerstvém vzduchu a logicky únava, která po několika dnech přijde. I proto je druhá část pobytu situovaná na pobřeží a probíhá v duchu klasické „plážové“ dovolené. Kromě Keni se na východ Afriky létá i na Zanzibar, který je ještě luxusnější.

Přečtěte si o keňských letoviscích více v článku: Do Keni k moři? Nedivte se, letoviska jsou luxusní, děti budou mít radost i ze safari

Plážová Kuba

Mezi Čechy je oblíbená také Kuba, kam se nejčastěji jezdí na takzvanou Kubánskou riviéru, tedy na pláže v okolí letoviska Varadero. Jejich celková délka je zhruba 20 kilometrů a téměř všude je vstup do vody velmi pozvolný, a tudíž opravdu příjemný. Ideální místo jak pro opalování a lenošení, tak pro vodní sporty.

Jedna z mnoha krásných zapadlých pláží na pobřeží Kuby.

Jedna z mnoha krásných zapadlých pláží na pobřeží Kuby.

FOTO: bigstock.com

Horká zima ve Spojených arabských emirátech

Léto je v Emirátech nesnesitelné, teplota jen málokdy padá pod čtyřicítku. Podzim a zima jsou v tomto směru příjemnější. V teplotách okolo pětadvaceti stupňů je mnohem větší manévrovací prostor pro fakultativní výlety, nákupy, sport…

Dubaj už není nesplnitelný sen. Ceny zájezdů jsou celkem příznivé.

Dubaj už není nesplnitelný sen. Ceny zájezdů jsou celkem příznivé.

FOTO: ESO travel

Emiráty jsou pro Čechy navíc poměrně blízkou destinací a ceny zájezdů sem jsou příjemné. Už dávno neplatí, že spatřit Dubaj na vlastní oči zruinuje rozpočet.

Inzertní sdělení: Vydejte se za exotikou!
 

FOTO: ESO travel

Vzhůru do Afriky!

Okruh výkladní skříní černé Afriky kombinuje setkání s tisícovými stády divoké zvěře, původními obyvateli a pobytem na exotickém Zanzibaru. Vydejte se  na 14denní zájezd divočinou Keni a Tanzanie se stylovou tečkou v podobě pláží na Zanzibaru.

Varadero. Vypadají vaše sny o dokonalé plážové pohodě jinak? Určitě ne.

FOTO: bigstock.com

Velký okruh Kubou

Procestujte za 10 dnů nejkrásnější místa Kuby. Během tohoto okruhu poznáte celý ostrov včetně východní provincie Santiago de Cuba a Granma. Santiago je druhým turisticky nejoblíbenějším městem, poznáte i atmosféru staré Havany a pláže na Varaderu. Česky hovořící průvodce.

Čtěte dále:

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán