Hlavní obsah
V Zadaru mají první chorvatskou vesnici pro digitální nomády. Foto: Profimedia.cz

V Chorvatsku mají první vesnici pro digitální nomády

Zadar, to jsou římské památky nebo i moderní mořské varhany. A nyní také první vesnice pro digitální nomády v Chorvatsku. Jde o projekt, který cílí na lidi schopné svoji práci vykonávat prakticky odkudkoli. A zájem je zatím slušný, hlavní nápor však organizátoři očekávají v listopadu.

V Zadaru mají první chorvatskou vesnici pro digitální nomády. Foto: Profimedia.cz
V Chorvatsku mají první vesnici pro digitální nomády

Projekt, který byl realizován v hotelovém komplexu Borik, potrvá do jara. Za 500 eur měsíčně (12 830 korun) dostanou zájemci ubytování v prefabrikovaných domech u moře, k dispozici jim budou také sdílené pracovní prostory, informovalo Chorvatské turistické sdružení.

„Za tři dny, odkdy jsme oficiálně otevření, jsme získali tři digitální nomády, obdrželi jsme celkem 195 přihlášek a začátkem listopadu očekáváme pořádný nápor,“ řekl rádiu Free Europe spoluzakladatel a generální ředitel platformy grabAhome Mario Mrkša.

Zájem o práci z Chorvatska projevují lidé z více než třiceti zemí světa, ať už členských států EU, nebo z USA, Kanady, jedna přihláška dorazila i z Nigérie. Ubytovaným nomádům je k dispozici také komunitní lídr, jenž ve vesnici zajišťuje zázemí a organizuje i nejrůznější akce. Podle Mrkši jde o aktivity, jako jsou například jóga, meditace či běh.

Nesmějí pracovat pro místní firmy

První chorvatská vesnice pro digitální nomády se jmenuje Digital Nomad Valley Zadar a má navodit spojení s americkým Silicon Valley, oblastí, kde sídlí řada technologických gigantů, jako jsou Apple či Facebook.

Chorvatsko se zapojilo do globálního trendu hostování digitálních nomádů, když počátkem letošního roku vstoupily v platnost novely zákonů, které jim umožňují podnikat z Chorvatska pro společnosti, které nejsou v zemi registrovány. Zájemci mohou získat víza až na jeden rok.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků