Hlavní obsah
 

Křišťálové koule a alkohol. Londýnský bar láká nadšence do kouzel

Nebaví vás běžné bary? Lidem, kteří chtějí prožít něco neotřelého, je určen londýnský podnik The Cauldron. Svým názvem pomrkává po hospodě Děravý kotel z knih o Harrym Potterovi, z nichž si bere i jistou inspiraci. Kromě kouzel ale návštěvníci náhlednou také pod pokličku takzvané molekulární mixologie, píše agentura AP.

 
Křišťálové koule a alkohol. Londýnský bar láká nadšence do kouzel

Bar Cauldron, nacházející se v Dalstonu ve východním Londýně, je inspirován žánrem fantasy a knihami pro děti. Návštěvníci si mohou obléct čarodějnické róby, usadit se u stolů a proniknout do tajů přípravy lektvarů, tedy oné molekulární mixologie — oboru, při němž se tvoří koktejly za použití techniky a vybavení pro molekulární gastronomii. Kromě chuťových pohárků tak návštěva baru potěší i další smysly.

„Naším cílem je vnést fantazii a magii do života, a to za pomocí vědy, technologie a designu, což umožní lidem vstoupit do imaginativního světa jejich dětství velmi autentickým způsobem,“ vysvětluje koncept podniku spoluzakladatel Matthew Cortland, jenž je rovněž technickým mozkem baru.

V The Cauldron nejde jen o pití, jde o to, aby se návštěvníci aktivně zapojili a měli tak pocit, že kolem nich skutečně proudí magie. „Máme tu hodinu lektvarů, kam mohou lidé přijít, dostanou hábit, kouzelnou hůlku a naučí se, jak připravit molekulární koktejl, kde je při tvorbě využita chemie jakožto vědní obor,“ vysvětluje Cortland.

Magie ve skleničkách

Koncept podniku je promyšlený do nejmenšího detailu. Například hůlky si v baru vyrábějí sami, protože jsou „spárované“ se vším okolo. To znamená, že návštěvníci s jejich pomocí mohou ovlivňovat dění — s hůlkami se míchají lektvary, zhasínají se světla, odemykají skříňky a tak dále.

Cortland bar založil společně s Davidem Duckworthem, který je expertem v mixologii. Podle něj si díky tomuto oboru mohou návštěvníci své nápoje vychutnat jako nejspíš nikdy předtím. „Uvidíte drinky, které ve sklenici doslova narostou, hoří nebo se z nich kouří a bublají. Vypadají vizuálně velmi podmanivě,“ myslí si Duckworth. Dodává, že populární jsou tematické drinky, na Valentýna to byl například nápoj lásky.

Přestože bar se vyloženě nehlásí k odkazu Harryho Pottera, nepřekvapivě přitahuje zejména fanoušky této ságy. „Na internetu jsme si vyhledali zábavné věci, co jdou dělat v Londýně, a vyjel nám tenhle podnik. Jsem velkou fanynkou Harryho Pottera, takže mi to přijde úžasné,“ svěřila se jedna z návštěvnic Natalie Cadeová.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků