Hlavní obsah
 

Francouzský Mont-Saint-Michel osiřel

Ostrůvek Mont-Saint-Michel ve Francii přitahuje ročně na dva miliony turistů. Jak se ovšem Francie uzavřela a život kvůli koronaviru ustal, osiřelo i toto populární místo. Pár týdnů uličkami pitoreskního ostrova bloumají už jen místní, píše agentura Reuters.

 
Francouzský Mont-Saint-Michel osiřel

Mont-Saint-Michel je vyhledávanou turistickou atrakcí. Může za to nejen jeho pohádkový vzhled, ale také fakt, že je přílivovým ostrovem. Jakmile tedy stoupne hladina moře, zmizí pod ní i cesta, což mu ještě dodává na tajemnosti.

Ostrůvek ale zeje už několik týdnů prázdnotou, protože je ve Francii vyhlášena karanténa a jakýkoli turistický ruch prakticky ustal. S návštěvníky zmizely i výdělky — místní podniky, ať už restaurace, obchody se suvenýry či kavárny, totiž spoléhají právě na turisty.

„Bylo to skoro jako vojenské tažení, protože v devět nám řekli, že nemůžeme otevřít a za minutu šlus, zavřeno. Bylo to velmi náhlé,“ posteskl si jeden z obchodníků Marc Yreux. Doplnil, že má nyní problém i s distributorem, který chce za zboží zaplatit, jenže bez odbytu na to nemá peníze. „Budeme muset najít nějaké řešení.“

Přestože na ostrově nejsou žádní turisté, zvony na vrcholu kláštera, založeného v 10. století, stále bijí. Ještě pár týdnů ale budou vyzvánět do prázdných ulic, protože ke zvolnění restrikcí dojde ve Francii nejdříve 11. května.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků