Hlavní obsah
V zastřešeném bazénu zůstává voda čistější a podstatně teplejší, což vyhovuje zejména dětem. Foto: Mountfield,

Pod střechou je blaze

Máte na zahradě bazén a zlobí vás, že do něj padají všelijaké nečistoty? Nejúčinnější ochranou před nimi je zastřešení.

V zastřešeném bazénu zůstává voda čistější a podstatně teplejší, což vyhovuje zejména dětem. Foto: Mountfield,
Pod střechou je blaze

Tento článek nebyl vytvořen redakcí. Autorem článku je společnost Mountfield. 

Stále rostoucí obliba bazénového zastřešení však nespočívá jen v ochraně bazénové vody. Bazénový specialista z Mountfieldu František Všetečka vyzdvihuje hlavní důvody, proč si lidé stále častěji své bazény zastřešují.

Komfort pod střechou

„Díky zastřešení si ušetříte nejen spoustu práce s čistěním svého zapuštěného bazénu od všelijaké drobotě, kterou do vody zanese vítr. V návaznosti na to ušetříte i na nižší spotřebě bazénové chemie. Ale nejvýznamnějším přínosem je skutečnost, že se pod zastřešením díky solárnímu efektu udržuje příjemné mikroklima s teplým vzduchem. Voda tak zůstává teplejší a výrazně nechladne ani v pošmourných letních dnech nebo během noci. Jednoduše řečeno, díky zastřešení si prodloužíte koupací sezónu až na sedm měsíců v roce,“ říká Všetečka s tím, že si mnozí lidé pořizují zastřešení i jako účinnou ochranu před pádem dětí do vody.

Pod zastřešením je díky solárnímu efektu příjemné mikroklima, díky němuž si prodloužíte koupací sezónu až na sedm měsíců v roce.

Foto: JFC,

Posuvné zastřešení je tvořeno obloukovými segmenty z lehkých slitin, které jsou vyplněny dutinkovými polykarbonátovými deskami. Kvalitní zastřešení jsou natolik odolná, že unesou i terénní vůz.

Kvalitní bazénové zastřešení unese i více tunového terénního macka.

Foto: Mountfield,

Při výběru hraje vždy roli velikost a půdorys bazénu. Podle toho, jak říká Všetečka, je potřeba zvolit i rozměr zastřešení. Pokud zvolíte větší a vyšší model, pak pod ním budete mít i prostor na relaxaci.

Posuvné zastřešení lze instalovat souběžně s novým bazénem, nebo i dodatečně.

Moderní lamelové zakrytí

Pokud z nějakého důvodu nejde k bazénu instalovat posuvné zastřešení, může být alternativní volbou s podobnými efekty jeho lamelové zakrytí. K dostání je lamelové zakrytí pro obdélníkové oválné nebo i tvarově atypické bazény. Například se skosenými rohy.

Lamelové zakrytí pluje volně na vodní hladině. Vedle modré si lze zvolit například i světle šedou nebo béžovou barvu. V detailu je naviják.

Foto: Mountfield,

Součástí systému lamelového zakrytí je samozřejmě i naviják. V nabídce jsou navijáky pevné s dálkovým ovládáním navíjení lamelového krytu. Nebo navijáky robotické s vlastním elektricky poháněným pojezdem a dálkovým ovládáním či jen obyčejné s ručním pojezdem.

Mobilní zastřešení i pro nadzemní bazény

Vedle posuvných zastřešení a lamelových zakrytí se v poslední době objevilo i jednodušší zastřešení mobilní. Uvítali je ti, kdo nemohou z nějakého důvodu bazén klasicky zastřešit posuvným zastřešením.

Mobilní zastřešení bazénu se dá snadno přenést jinam. V mžiku tak získáte třeba krytou hernu pro děti nebo party stan.

Foto: Azuro,

„Mobilní zastřešení je vhodné k nadzemním i zapuštěným bazénům. Má nízkou hmotnost a velmi rychle se dá rozložit i složit. A pokud je potřeba, lze je přenést na jiné místo v zahradě. Rázem máte před nepřízní počasí krytou hernu pro děti, popřípadě i party stan,“ uzavírá František Všetečka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků