Hlavní obsah

Luxusní katamarány mohou vytvořit nádherný a velice ekologický resort

S originální myšlenkou na vytvoření rekreačního resortu z luxusně zařízených katamaránů přišla společnost Silent Yacht, která se zabývá vývojem plavidel poháněných solární energií. Kromě výjimečných zážitků pro návštěvníky je největší kvalitou takového resortu maximální ohleduplnost k životnímu prostředí.

Luxusní katamarány mohou vytvořit nádherný a velice ekologický resort

Rakouská společnost Silent Yacht na sebe v minulých letech upozornila především na veletrzích věnovaných jachtaření a lodím obecně. Na svém kontě má několik modelů katamaránů, které jako zdroj energie pro svůj pohyb, ale i veškerou další obsluhu využívají výhradně solární energii.

Tu plavidla získávají díky panelům pokrývajícím veškeré střešní plochy. Kromě nulových nákladů na provoz katamarány umožňují velice tichou plavbu, protože elektrické motory jsou v porovnání s motory na fosilní paliva velice tiché.

Jejich provoz tak přispívá nejenom ke komfortu pasažérů, ale co je obzvláště důležité - lodě tak neobtěžují svým hlukem ani mořské živočichy.

Resort, jenž je zatím pouze ve fázi návrhu, využívá právě tyto tiché katamarány s nulovou spotřebou energie jako ubytovací kapacity. Na pevnině by tak byla umístěna pouze recepce, od níž vede molo. Hosté by se tak jen zapsali a nasedli na loď. S tou by mohli kotvit u mola, anebo vyrazit do okolních vod a zakotvit dále od pobřeží ve větším soukromí.

Každý z katamaránů má být zařízen čtyřmi ložnicemi, z nichž má každá svou vlastní koupelnu.

V centrálním společenském prostoru je navrženo pohodlné posezení a také plnohodnotně vybavená kuchyň. Paluby pak slouží jako terasy s možností slunění a snadným přístupem do vody.

Anketa
Líbilo by se vám strávit dovolenou v takovém resortu?
Ano, to by byla nádhera!
87 %
Asi ano.
4.5 %
Neumím si to představit.
1.4 %
Ani ne.
1.3 %
Ne, děkuji, to není nic pro mě.
5.8 %
Celkem hlasovalo 1004 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků