Hlavní obsah

Kukuřičný škrob nemusí nutně sloužit jen jako přísada při vaření. Jihokorejský designér Ryu Jong-dae jej používá jako hlavní složku média, z nějž tiskne nábytek.

Designér využívá k tvorbě nábytku kukuřičný škrob

Čtyřicetiletý designér Ryu Jong-dae si ve své zemi vydobyl jméno svými návrhy nábytku ze dřeva. V současné době však svou pozornost zaměřil na zcela jiný materiál - kukuřičný škrob. Přesněji na bioplast vyrobený právě z tohoto polysacharidu.

„Zdroje, které v současnosti využíváme, jsou omezené. Proto si myslím, že by umělci měli při tvorbě návrhů nových produktů pro veřejnost hledat způsoby, jak omezit plýtvání,” říká v reportáži agentury Reuters designér, jenž je přesvědčený, že právě bioplasty mohou být cestou ke snížení objemu odpadů na bázi tradičních plastů.

Designér používá bioplast označovaný zkratkou PLA, což je polymléčná kyselina. Tu lze získat právě z kukuřičného škrobu, anebo z cukrové třtiny. Jihokorejec tento materiál používá ve své 3D tiskárně, na níž kusy nábytku tiskne.

Ryu své výrobky z bioplastů v těchto dnech věnoval do jihokorejské aukce, jejímž cílem je získat finanční prostředky do fondu pro odlehčení následků koronavirové pandemie v zemi.


Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků