Hlavní obsah
Dětské pokoje v mátové barvě jsou unisexové. Jsou ideální volbou do prostor, které sdílí chlapec a dívka. Foto: 123moebel (2x), TakaTomo (3x), Kinder räume (2x)

Mátová barva jako tip do dětských pokojů, připomíná větrové bonbony

Neo Mint neboli Nová mátová (mentolová) barva bude podle anglické společnosti WGSN, která se už od roku 1998 zabývá prognostikou trendů, velkým hitem pro rok 2020. Ten se má ale v interiérech začít projevovat už v letošním roce. Jde o ideální odstín do dětských pokojů, které mají působit příjemným, milým a útulným dojmem.

Dětské pokoje v mátové barvě jsou unisexové. Jsou ideální volbou do prostor, které sdílí chlapec a dívka. Foto: 123moebel (2x), TakaTomo (3x), Kinder räume (2x)
Mátová barva jako tip do dětských pokojů, připomíná větrové bonbony

Mátová barva podle společnosti dobře symbolizuje probouzející se přírodu a rostlinný život.

„Neo Mint je odstín, který symbolicky spojuje futuristické prvky s přírodou,” řekla u příležitosti oznámení trendů ředitelka barevné typologie u WGSN Jane Monnington Boddyová.

Ložnici v pastelové mint barvě budou slušet světlé a jemné barvy.

Foto: Ksl living, Circu

Díky tomu, že jde o unisexovou barvu, je vhodná předně do dětských pokojů, které vybavují ti, kdo se chtějí nechat překvapit pohlavím dítěte.

Osvětlení na noční stolky volte spíš tlumenější a nepřímé.

Foto: Red Candy, TakaTomo

Uvedená barva působí svěže a optimisticky a lehce připomíná oblíbené větrové bonbony. Nemusíte se bát ji použít i na výmalbu. Pokoj nebude rozhodně ztmavovat.

Doplňky slaďte s celkovým laděním pokoje. Vyhnětě se designovým výstřelkům a vsaďte na nadčasové tvary.

Foto: 123moebel, Einrichten design

Většinou se setkáte s odstíny, které jsou více do zelena, nebo naopak více do modra a mají blízko spíš k tyrkysové. Trendy jsou obě varianty - v interiérech je můžete zkombinovat a vytvářet tak působivé barevné přechody.

Děti ocení drobný nábytek, který jim poslouží k hrám.

Foto: TakaTomo.de, Kinder räume

Mint barva se dá dobře kombinovat se zlatými doplňky, stejně tak si ale rozumí s měděnými odlesky a bílým mramorem. Jde o materiály, které jsou v poslední době hodně v kurzu.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků